Kategorie

Napięcie wyjściowe 12V

Przedstawiamy stabilizatory w postaci układów scalonych o napięciu wyjściowym 12 V. Są to układy elektroniczne, które mają za zadanie utrzymać na wyjściu zadane napięcie. Jeżeli szukasz takiego rozwiązania, zajrzyj do naszych działów. Posiadamy w ofercie wiele rozwiązań do stabilizacji napięcia. Od tych określonych od 1.8 V do 12 V, po stabilizatory regulowane, liniowe i impulsowe, działające na zasadzie samoindukcji. Zapraszamy do naszego sklepu, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Określenia stabilizatorów

Podczas szukania odpowiedniego stabilizatora, na przykład takiego, który daje napięcie wyjściowe 12 V, możemy natknąć się na różne oznaczenia układów. Jednym z nich jest LDO (Low-DropOut). Skrót ten oznacza stabilizator liniowy, wymagający do działania małej różnicy napięć pomiędzy wejściem a wyjściem. Stabilizatory liniowe są droższe od zwykłych i nie lubią wysokich napięć wejściowych. Kolejnym określeniem jest stabilizator regulowany, pozwalający na regulowanie napięcia wyjściowego za pomocą potencjometru (najczęściej). Stabilizator nieregulowany to natomiast taki, który ma z góry określone napięcie wyjściowe.

Idealne źródło?

Patrząc na opisy stabilizatorów, można by je traktować jak idealne źródło napięciowe. Wszystko dzięki zawartemu w strukturze układowi regulacyjnemu, który porównuje aktualne napięcie na wejściu z napięciem referencyjnym i na bieżąco koryguje napięcie wyjściowe, dostosowując je tak, aby otrzymać napięcie wyjściowe rzędu 12 V. Należy jednak pamiętać, aby nie podłączyć zasilania odwrotnie, ponieważ może to uszkodzić stabilizator!

Niezbędne stabilizatory układu

Chcąc zasilić jakieś urządzenie elektroniczne, niezbędne jest stabilizowanie napięcia stałego. Niezależnie od czasu, temperatury, umiejscowienia urządzenia czy pobieranego prądu, elektronika lubi pracować w stabilnym środowisku. Korzystając z naszego asortymentu poprzez posługiwanie się wybranymi stabilizatorami, można zbudować zasilacz transformatorowy o stabilizowanym napięciu. Wystarczy do stabilizatora dobrać transformator, mostek Graetza oraz kondensator, by uzyskać stabilne napięcie wyjściowe!