Kategorie

Markery

Nawet w warsztacie elektronika i mechanika niezbędne są podstawowe przybory do znakowania różnego rodzaju powierzchni czy do pisania. Muszą one jednak spełniać jeden warunek: nadawać się do stosowania na różnych powierzchniach, ponieważ zastosowania „terenowe” i robocze wymuszają na nich możliwość pisania nie tylko po papierze, ale też taśmach, foliach, płytach z tworzyw sztucznych czy szkle. Dostępne w tej kategorii markery bez wątpienia znajdą się w podręcznym arsenale zarówno profesjonalnych wykonawców, jak i amatorów majsterkowania. Różne kolory tuszów ułatwią natomiast utrzymanie przejrzystości oznaczeń i opisów.

Filtrowanie

Producenci

Markery permanentne do wielu zastosowań

Markery permanentne swoją nazwę zawdzięczają trwałości stosowanego w nich tuszu. O ile na powierzchniach ułatwiających wsiąkanie – takich jak papier, tektura, a nawet drewno – „utrzyma” się oznakowanie naniesione nawet zwykłym długopisem, o tyle problem w znakowaniu sprawiają materiały gładkie i nieprzepuszczalne. Jeśli podłoże ma idealnie równą, śliską powierzchnię, a nanoszony barwnik nie przenika do jego głębszych warstw, większość popularnych tuszów spłynie pod wpływem wilgoci albo zetrze się po dotknięciu dłonią. Markery permanentne są niezmazywalne. Zawarty w nich tusz doskonale przylega do znakowanego podłoża i błyskawicznie wysycha.

Niezawodne markery Pentel

W naszym sklepie znajdziesz doskonałej jakości markery permanentne Pentel. To godny zaufania producent przyborów piśmienniczych o ponad 70-letniej historii. Warto przypomnieć, że to właśnie pracownicy tej marki wymyślili pisaki z tuszem olejowym. Markery permanentne oferowane przez nas umożliwiają znakowanie bardzo wielu materiałów (metalu, szkła, plastiku, gumy, papieru oraz drewna). Różne kolory tuszów – zielony, niebieski, czerwony i czarny – przydadzą się zarówno podczas prac warsztatowych, jak i biurowych. Linia uzyskiwana dzięki markerom permanentnym jest wyraźna – ma aż 1,5 mm grubości.

Niezmywalny marker do folii

Istnieje wiele sytuacji, w których oznakowania wymagają materiały wydrukowane na folii albo foliowe opakowania. Czasem opisy muszą być precyzyjne, a czcionka niewielka. W takim przypadku sięgnij po foliopis, czyli marker do folii. W naszej ofercie umieściliśmy wysokiej klasy artykuły piśmiennicze tego typu, stworzone przez markę Edding. Ich tusz jest trwały, niezmywalny, nierozpuszczalny w wodzie i odporny na blaknięcie pod wpływem światła. Foliopisy przydadzą Ci się podczas opisywania dokumentacji umieszczonej w koszulkach oraz foliowych teczkach, jak i podczas dodawania adnotacji na opakowaniach przesyłek (w tym tzw. „kangurkach”, czyli kieszeniach samoprzylepnych). Możesz pisać nimi po szkle, a także po foliach do przygotowywania slajdów do rzutników. Markery do folii dostępne w tej kategorii mają trzy grubości linii – 0,3 mm, 0,6 mm i 1 mm. Warto dodać, że pisaki Edding są od lat niezastąpione w poprawianiu niewielkich uszkodzeń w mozaice ścieżek, przenoszonych na powierzchnię laminatu podczas wykonywania płytek drukowanych metodą termotransferową.