Kategorie

Rezystory SMD 0805

Rezystory SMD 0805 to jeden z najpopularniejszych rodzajów oporników wśród elektroników lutujących ręcznie i stosujących komponenty wykonane w technologii powierzchniowej. Bardzo rzadko do pojedynczych projektów wybiera się mniejsze elementy. W ofercie posiadamy szeroki wybór rezystorów SMD 0805 o różnych wartościach rezystancji. Sprzedajemy elementy w zestawach po kilka tysięcy egzemplarzy. Sklep oferuje oporniki o rezystancjach od 1,5 Ω do 9,1 kΩ.

Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT
RLC - Tolerancja
RLC - Rezystancja
RLC - Pojemność

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Rezystory SMD 0805

Rezystory to elementy elektroniczne, których celem jest obniżenie natężenia prądu w obwodzie. Obok takich komponentów jak kondensatory, są one jednymi z najprostszych elektronicznych elementów pasywnych, z których korzysta się w elektronice. Po zamontowaniu w układzie rezystor będzie redukował prąd zgodnie ze swoją wartością rezystancji. Przechwytuje on część prądu (natężenia) płynącego przez ścieżkę i tak uzyskaną energię zamienia w energię cieplną. Rezystory dobiera się, korzystając z prawa Ohma oraz z wiedzy o napięciu i natężeniu prądu w układzie. Oporniki są elementami o liniowej charakterystyce redukcji prądu - wynika to również z prawa Ohma.

Rezystory SMD 0805 - jak to wygląda w praktyce?

Rezystory wykonane w technologii SMD nie umożliwiają łatwego wykorzystania na przykład na płytce stykowej do prototypowania projektu (jak rezystory THT). To elementy, które wymagają umiejętności precyzyjnego lutowania - są bardzo małe i podczas montażu często konieczne jest wykorzystanie pęsety do przytrzymania w odpowiednim miejscu. Technologia montażu SMD (powierzchniowego) ma określone standardowe rozmiary konkretnych elementów. Oferowane przez nas oporniki są wykonane w technologii SMD 0805 - oznacza to, że ich wymiary to w rzucie z góry to około 2,1 mm na 1,3 mm. Takie informacje dają obraz, jak bardzo mały to jest komponent. Oczywiście jest to utrudnienie podczas montażu, jednak jest to wynagrodzone dużą zaletą, jaką jest niewielka ilość powierzchni, którą element zajmuje na płytce drukowanej. Podejście zakładające stosowanie elementów SMD sprzyja miniaturyzacji urządzeń i ich większej odporności na uszkodzenia. Montaż niewielkich elementów nie musi być utrudnieniem - do umieszczania małych komponentów na płytce można zastosować specjalistyczne maszyny stworzone w tym celu lub skorzystać z metod, które wykorzystują funkcję Hot Air w lutownicy.

Co oferujemy?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór rezystorów SMD 0805. Posiadamy oporniki o wartościach rezystancji od 1,5 Ω do 1,5 MΩ. Sprzedajemy komponenty w paczkach po kilka tysięcy sztuk. Rezystory zapakowane są w specjalnych kartonikach, które zapewniają ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami oraz ułatwiają organizację. Wartości rezystancji poszczególnych oporników można odczytać, posługując się oznaczeniami producenta na powierzchni rezystora. Proponujemy także dobrane przez specjalistów zestawy z opornikami o różnych rezystancjach. Takie komplety mają kilka tysięcy sztuk w zestawie, dzięki czemu cena za pojedynczy element jest bardzo atrakcyjna. Tolerancja oferowanych rezystorów wynosi 1% lub 5%, a ich moc nominalna to 0,125 W