Kategorie

Karty pamięci do Raspberry Pi 4B

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości karty microSD, specjalnie dopasowane do zastosowania jako nośnik pamięci w najnowszych mikrokomputerach Raspberry Pi 4B. Z łatwością znajdziesz tu karty o pojemności od 8 do 32 GB. Warto wziąć pod uwagę, że ważniejszym parametrem przy zastosowaniu w minikomputerze jest klasa oraz prędkość zapisu i odczytu danych. W tej kategorii oferujemy jedynie modele klasyfikujące się do najwyższej klasy prędkości – karty pamięci do Raspberry Pi 4B class 10.

Filtrowanie

Karta pamięci - Pojemność
Karta pamięci - Rozmiar
Karta pamięci - Odczyt do
Karta pamięci - Zapis do
Karta pamięci - Klasa
Producenci

Karty pamięci do Raspberry Pi 4B

W tej kategorii oferujemy Ci karty pamięci klasy 10 (class 10 – oznaczenie najwyższej szybkości, gdzie minimalna prędkość zapisu to 10 MB/s). Posiadamy szeroki wybór modeli umożliwiających odczyt danych z prędkościami od 30 MB/s do 100 MB/s. Raspberry Pi 4B to najnowszy i obecnie najszybszy model minikomputerów z tej serii. Aby wykorzystać w pełni jego możliwości, przy zakupie warto od razu zadbać o zaopatrzenie się w odpowiednią kartę SD (urządzenie nie posiada wbudowanego nośnika pamięci). Do zaoferowania mamy karty wyprodukowane przez marki renomowane i doświadczone w branży przenośnych pamięci - Goodram oraz Sandisk. Decydując się na kartę microSD z naszej oferty, możesz mieć pewność, że jej współpraca z minikomputerem Raspberry Pi 4B będzie szybka i stabilna.

System NOOBS, karta microSD i Raspberry Pi 4B

Aby zainstalować system operacyjny na swoim Raspberry Pi 4B, musisz posiadać sprawną kartę microSD. Dla osób, które nie są bardzo doświadczone w informatyce, oraz dla początkujących elektroników czy robotyków, najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnego oprogramowania stworzonego w tym celu. NOOBS (New Out of Box Software) to program, który jest używany jako specjalny instalator systemów operacyjnych na kartach microSD w minikomputerach Raspberry Pi. Dzięki niemu z łatwością możesz zainstalować odpowiednie edycje Linuxa, Raspbian, Openelec, RaspBMC lub nawet system Windows. Należy pamiętać o sformatowaniu karty do systemu plików FAT32, aby później umieścić na niej całą zawartość rozpakowanego pliku z systemem NOOBS, podłączyć do komputera i postępować według wskazówek. Szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji można znaleźć w internecie – między innymi na portalu FORBOT. Po pomyślnie zakończonej instalacji na Raspberry będzie zainstalowany sprawnie działający system.