Filtruj według
Cena
279 279
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (531) Ok Wyczyść
Wiek
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

JIMU - roboty edukacyjne

Ilość produktów: 1
Loading...

JIMU Box - zestaw klocków do budowy robota

Zestaw klocków do konstruowania interaktywnych robotów z rodziny JIMU. Zaprojektowany do nauki programowania dla dzieci w wieku szkolnym. Przeznaczony dla dzieci powyżej 7....
Indeks: VDS-14059
Indeks: VDS-14059
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 3-5 dni
Cena podstawowa 279,00 zł Cena 279,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Od spychacza po humanoida

Zestawy JIMU ułatwiają przygotowanie projektu Twoich marzeń. Wbrew pozorom, przeznaczone są one nie tylko dla dzieci – wymyślanie nowych konstrukcji zafascynuje nawet dorosłych. W ofercie robotów edukacyjnych marki znajduje się kilka zestawów, spośród których można wybrać ten dla nas najciekawszy: Trackbot ułatwi zbudowanie spychacza lub podnośnika na gąsienicach, a Karbot to elementy do budowy pojazdu albo robota śledzącego wyznaczony tor. Ogromne możliwości niesie z sobą zestaw JIMU TankBot, ułatwiający skonstruowanie zarówno pojazdu, jak i zwierzaka. AstroBot to jedyny robot edukacyjny JIMO, który może nawiązywać kontakt z użytkownikiem – wyraża emocje zarówno „mimiką” oczu (otoczonych kolorowymi diodami LED), jak i dźwiękiem (przez głośnik Bluetooth). Natomiast JIMU Box to zestaw klocków stworzony specjalnie dla szkół – z myślą o nauce programowania.

Mocna motywacja do kreatywności

W zależności od modelu, roboty edukacyjne JIMU wyposażone są w czujniki podczerwieni, silniki, serwomechanizmy, głośniki Bluetooth, a nawet minikomputery. Bardzo ciekawie prezentuje się aplikacja Blocky, wchodząca w skład wspomnianego już zestawu JIMU Box dla szkół. Korzysta ona z graficznego języka programowania, z biblioteką poleceń, możliwością budowy schematów blokowych, a także dodawania warunków. Dla dzieci, które dopiero wdrażają się w zagadnienia programowania, niezwykle cennym doświadczeniem może okazać się funkcja nagrywania ruchów. Polega ona na przenoszeniu na język programowania ruchów wykonywanych w rzeczywistości przez robota. Użytkownik może zatem przekonać się, jak powinien wyglądać program, który realizuje interesujące go polecenie – gotowy fragment kodu nadaje się do wykorzystania we własnych eksperymentach z JIMU.

Koła, czujniki, gąsienice…

Wszystkie części pochodzące z zestawów JIMU są kompatybilne, dzięki czemu można dowolnie je mieszać i łączyć we własnych projektach. To jednak nie koniec zabawy. Dzięki dodatkowym zestawom kół i opon można łatwo zamienić np. zwierzaka w robota mobilnego. Natomiast zestawy gąsienic zamieniają roboty edukacyjne poruszające się na kołach w mini-czołgi albo nieustraszonych eksploratorów nowego terenu. Warto skorzystać również z dodatkowych czujników dotyku, które wyposażą Twojego JIMU w wyostrzone zmysły. Natomiast żyroskop (dostępny w osobnym zestawie) nie tylko uchroni konstrukcję przed przewracaniem się, ale także wprowadzi użytkownika w świat praw fizyki. Z pewnością budowa własnego robota zrodzi mnóstwo pytań – a poszukiwanie odpowiedzi na te pytania będzie dla dzieci wstępem do wielkiej przygody ze światem nauki i techniki.