Sonda pomiarowa wysokiej temperatury PT100 - 100Ω 6x50mm metalowy oplot

Indeks: SES-07473 EAN: 5904422335823

Wodoodporny, analogowy czujnik wysokiej temperatury działający w zakresie od -30°C do 500°C. Wyjściem jest rezystancja zależna od temperatury. Długość sondy jest równa 50 mm.

Sonda pomiarowa wysokiej temperatury PT100 - 100Ω 6x50mm metalowy oplot
77,90 zł
63,33 zł netto
Zapłać później

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
5 5% Do 19,48 zł
10 10% Do 77,90 zł
Producent: OEM

Opis produktu: Sonda pomiarowa wysokiej temperatury PT100 - 100Ω 6x50mm metalowy oplot

Wodoodporny, analogowy czujnik wysokiej temperatury działający w zakresie od -30°C do 500°C. Wyjściem jest rezystancja zależna od temperatury. Długość sondy jest równa 50 mm.

Specyfikacja sondy pomiarowej PT100

 • Ty czujnika PT100
 • Długość sondy: 50 mm
 • Średnica sondy: 6 mm
 • Rezystancja w 0°C: 100 Ω
 • Zakres temperatur: od -30°C do 500°C
 • Długość przewodu: ok. 150 cm
 • Wyprowadzenia: 3 przewody w metalowym oplocie

 

Charakterystyka czujnika PT100.

Sonda pomiarowa PT100Sonda pomiarowa PT100 w metalowym oplocie.

Wysokiej jakości sonda temperaturowa

Prezentowana sonda pomiarowa wysokiej temperatury jest oparta na popularnym termorezystorze platynowym typu PT100 (tj. o rezystancji nominalnej dla temperatury 0oC równej 100Ω). Czujnik został wykonany w oparciu o wytrzymałą, metalową obudowę, połączoną z oplotem, zapewniającym doskonałą ochronę poprowadzonego w nim, 1,5-metrowego przewodu.

Sensor może być stosowany w aplikacjach wymagających ochrony przed uszkodzeniami, zapyleniem lub zalaniem, przy czym należy pamiętać o odpowiednim uszczelnieniu wokół otworu, w którym zamontowana będzie sonda (oplot siatkowy nie jest wodoszczelny).

Podłączenie sondy temperatury PT100

Czujniki rezystancyjne mogą być podłączone na jeden z trzech sposobów. Najprostsze sensory o niewielkiej dokładności są w stanie pracować z zaledwie dwoma przewodami, dołączonymi do końcówek elementu sensorycznego (np. termorezystora). Taka metoda instalacji ma jednak zasadniczą wadę: wszelkie zmiany oporności przewodów, związane np. z wahaniami temperatury otoczenia, będą generowały dodatkowy błąd pomiaru.

Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie czujników 3- i 4-przewodowych. W pierwszym z wymienionych przypadków dwa spośród trzech kabli są połączone z jednym wyprowadzeniem czujnika, zaś pozostały przewód – z drugą końcówką termorezystora. Układ taki umożliwia przybliżoną kompensację spadku napięcia na przewodach. Sensory 4-przewodowe są najdokładniejsze spośród wszystkich wymienionych, wymagają jednak odpowiednio skonstruowanego układu pomiarowego, który zapewnia osobne pary zacisków do zasilania oraz pomiaru napięcia na czujniku.

Szerokość opakowania 12 cm
Wysokość opakowania 0.7 cm
Głębokość opakowania 20 cm
Masa opakowania 0.027 kg

Arkadiusz

10/04/22

Pytanie: Witam. Czy ten czujnik działa z Raspberry Pi? Pozdrawiam
Odpowiedź: Niestety nie, ten czujnik nie współpracuje z Raspberry Pi.

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Sonda pomiarowa wysokiej temperatury PT100 - 100Ω 6x50mm metalowy oplot

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Dariusz 22.05.2023 Potwierdzony zakup
Polecam

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: