Filament Print-Me Lumen PETG 1,75mm 0,85kg - Foggy White
- Nowość!
- Obniżka
- Darmowa dostawa
- Promocja
Tych duńskich klocków nie trzeba nikomu przestawiać. W obecnej, supernowoczesnej wersji Lego Mindstorms i Lego WeDo próżno doszukiwać się jego protoplastów – dawnych zestawów Lego Technic… Obecnie są to zaawansowane, świetnie pomyślane i zaprojektowane roboty edukacyjne do samodzielnego montażu. Młody elektronik otrzymuje moduły i dodatki do nich, które błyskawicznie wciągają go w świat robotyki oraz programowania. Lego WeDo rekomendujemy dla dzieci młodszych, natomiast Lego Mindstorms spełnią oczekiwania nieco starszych miłośników nowych technologii.
Moduł WiFi Nano USB N150 v2 - Edimax
Adapter WiFi USB Edimax N150 v2 pracuje z prędkością do 150 Mb/s w standardzie 802.11b/g/n.Lego Education Spike Essential Set - zestaw podstawowy - Lego 45345
Zestaw Lego Educational Spike Essential Set zawiera 449 elementów do nauki STEAM dzieci w wieku powyżej 6 lat . Idealnie sprawdzi się podczas lekcji nauk przedmiotów ścisłych...Lego Spike Prime - zestaw podstawowy 45678
Lego Spike to przeznaczony dla dzieci od 10 roku życia zestaw edukacyjny pozwalający rozwijać poprzez zabawę najważniejsze umiejętności zgodnie z koncepcją STEAM...Zobacz również
Wystarczy spojrzeć na zmontowane zestawy Lego Mindstorms, by odkryć, jak wielkie dają one możliwości. Serce projektu stanowi wydajny i szybki procesor, dostarczany wraz z mnóstwem przydatnych elementów i modułów, takich jak wyświetlacze LCD, czujniki, gniazda kart SD, a także serwomechanizmy. Roboty edukacyjne zbudowane na bazie tych zestawów oszałamiają możliwościami – wystarczy wspomnieć, że mogą one służyć nawet do modelowania 3D, współpracując przy tym ze środowiskiem Autodesk. Bezprzewodową komunikację zapewnia im natomiast łącze WiFi. Młody elektronik, który za narzędzie nauki robotyki obierze sobie Lego Mindstorms, będzie mógł skorzystać także z wielu praktycznych dodatków, w tym dodatkowych klocków, osobnego modułu WiFi, a także czujników: koloru, ultradźwięków czy też czujnika żyroskopowego. Producent zestawów dostarcza ponadto szeroką gamę części zamiennych do zestawów Lego Mindstorms.
Najmłodszych najczęściej nie trzeba przekonywać o tym, że roboty edukacyjne będą dla nich ciekawą przygodą. Dlatego duńska marka stworzyła zestawy Lego WeDo dla dzieci. Każdy młody elektronik poradzi sobie ze zmontowaniem robota na bazie dostępnych elementów, a dzięki niezwykle sympatycznemu designowi klocków, od razu zaprzyjaźni się z robotycznym kompanem. Zestaw bazowy umożliwia skonstruowanie aż 16 różnych robotów – młodzi adepci elektroniki skorzystają przy tym z czytelnych instrukcji, dołączonych do kompletu Lego WeDo.
Zarówno zestawy Lego Mindstorms, jak i Lego WeDo mają ogromny potencjał naukowy dla szkół i innych placówek edukacyjnych. Wspólna budowa konstrukcji mechanicznych ożywianych przez „serce” w postaci jednostki centralnej może okazać się wyzwaniem, które pchnie młodego elektronika do własnych poszukiwań i rozbudzi w nim nową, inżynierską pasję. Szereg modułów i dodatków uczyni tę ścieżkę znacznie łatwiejszą. To jednak nie wszystko. Zestawy Lego WeDo wykraczają poza projektowanie robotów edukacyjnych dla szkół – na ich podstawie poruszają bowiem także zagadnienia z codziennego życia, nauki o kosmosie czy też praktycznej fizyki. Uczą również planowania doświadczeń, projektowania modeli i rozwiązywania problemów badawczych.
Lego Mindstorms to zestawy klocków edukacyjnych dla dzieci, umożliwiające samodzielną budowę i programowanie robotów moblilnych, zautomatyzowanych mechanizmów, modeli maszyn, pojazdów i wielu, wielu innych konstrukcji, ograniczonych praktycznie tylko przez wyobraźnię młodego konstruktora.
Zdecydowanie tak! Niezależnie od tego, czy szukasz kreatywnej i niezwykle rozwijającej zabawki dla swojego dziecka, czy też uniwersalnej platformy dydaktycznej, która posłuży przez wiele lat prowadzonej przez Ciebie pracowni szkolnej – LEGO Mindstorms to doskonały wybór i sprawdzona marka.
Programowanie Lego Mindstorms może odbywać się w językach Python, C lub specjalnym, graficznym środowisku LEGO Mindstorms EV3. Odpowiednie oprogramowanie (firmware) wspierające zewnętrzne pakiety deweloperskie, można łatwo wgrać na kartę microSD i włożyć ją do slotu w kontrolerze robota.