• EOL

Para konektorów XT90

Indeks: GIM-14995 EAN: 5904422322861

Para złącz stosowana w akumulatorach. Posiadają obudowę wykonaną z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, a metalowe złącza zapewniają poprawną pracę przy prądach do 65 A. Wykorzystywane w połączeniach regulator - akumulator. W zestawie znajduje się złącze żeńskie oraz męskie. 

Para konektorów XT90
9,90 zł
8,05 zł netto
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: OEM

Opis produktu: Para złącz XT90 - żeński oraz męski

Para złącz stosowana w akumulatorach, np. Li-Pol. Posiadają obudowę wykonaną z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, a metalowe złącza zapewniają poprawną pracę przy prądach do 65 A. Wykorzystywane w połączeniach regulator - akumulator. W zestawie znajduje się złącze żeńskie oraz męskie. 

Para złącz JEST - BEC

Para złącz XT90.

Specyfikacja złącz XT90

  • Prąd pracy: do 65 A
  • Zastosowanie: akumulatory
  • W zestawie para złącz żeński oraz męski
  • Konstrukcja uniemożliwia odwrotne podłączenie

Zastosowania praktyczne złączy zasilających XT90

Złącza elektryczne typu XT90 są przeznaczone do tworzenia rozłączalnych beznarzędziowo połączeń elektrycznych do przewodzenia prądów elektrycznym o dużym natężeniu (do 65A prądu znamionowego), gdzie kluczową rolę odgrywa wysoka niezawodność i odporność na działanie wysokich temperatur. Złącza elektryczne typu XT90 mogą tworzyć pewne i stabilne połączenia zasilające dla takich podzespołów jak akumulatory i baterie zasilające pojazdy elektryczne, miniaturowe modele samochodów zdalnie sterowanych, w miniaturowych pojazdach latających takich jak np. drony, samoloty czy helikoptery, a także w modelach szkutniczych. Pozłacane styki złącza umieszczone w nylonowych kształtkach wytwarzanych na formach wtryskowych, zapewniają znakomitą wytrzymałość mechaniczną i znikomo małą rezystancję styku. Ponadto, złącza są uformowane w sposób asymetryczny, co zapobiega omyłkowemu podłączeniu o odwrotnej polaryzacji.

Procedura montażu złączy typu XT90

Zalecane jest, aby złącze żeńskie XT90 było podłączone do zacisków akumulatora, w celu zminimalizowania ryzyka zrobienia przypadkowego zwarcia biegunów baterii. Aby przylutować złącze XT-90, musimy wykorzystać miedziane, pozłacane styki kołyskowe przeznaczone do lutowania. Taki kształt pomaga łatwo rozlać cynę i stworzyć trwałe, solidne połączenie mechaniczno-elektryczne. W pierwszej kolejności podgrzewamy styki kołyskowe, roztapiamy cynę i wstawiamy odizolowany przewód w ciekłą warstwę cyny. Po ostygnięciu cyny i zakończeniu lutowania, nakładamy i zgrzewamy koszulkę termokurczliwą.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 5 cm
Masa opakowania 0.015 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: