Kategorie

Moduły i akcesoria Raspberry Pi 3A+ (Plus)

Sukces rynkowy odniesiony przez Raspberry Pi Zero - najmniejszą z “malinek” oraz Raspberry Pi 3B+ - bogato wyposażonego kombajnu o wielkich możliwościach sprzętowo-programowych, zaowocował powstaniem modelu Pi 3A+, który jest mniejszą, kompaktową wersją swojego starszego brata - Pi 3B+. Raspberry Pi 3A+ to nie tylko minikomputer z oprogramowaniem - to także wszechstronne narzędzie umożliwiające tworzenie rozbudowanych aplikacji IoT. Wykorzystując Raspberry Pi 3A+, będziesz mógł poprzez internet sterować np. systemem nawadniania w ogródku działkowym i zbierać na bieżąco informacje z czujników monitorujących parametry gleby.

Raspberry Pi - propozycja dla wszystkich chcących poznać tajniki programowania systemów wbudowanych

Raspberry Pi to seria komputerów jednopłytkowych, zaprojektowana i wprowadzona do sprzedaży w 2012 roku przez Raspberry Pi Foundation. “Malinka” zrobiła prawdziwą furorę na rynku komputerów jednopłytkowych i systemów wbudowanych - dzięki przystępnej cenie oraz dużym możliwościom sprzętowo-programowym, “malinowy król” wśród minikomputerów znalazł szerokie grono nabywców na całym świecie. Następstwem był szybki rozwój Raspberry Pi i pojawienie się w krótkich odstępach czasu nowych odsłon tego minikomputera. Jednym z kluczowych celów dla producenta Raspberry Pi jest wspieranie działań edukacyjnych, mających na celu zainteresować programowaniem komputerów wszystkie grupy wiekowe ludzi. Podobnie jak w przypadku Arduino, również społeczność użytkowników Raspberry Pi jest bardzo liczna, dzięki czemu łatwo w razie potrzeby uzyskasz wsparcie techniczne oraz będziesz mógł wymieniać się pomysłami projektowymi z innymi osobami tworzącymi społeczność Raspberry Pi.

Raspberry Pi 3A Plus - Mały, jednopłytkowy komputer z wieloma plusami

Podobnie jak Pi 3B+, model Pi 3A+ jest wyposażony w 64-bitowy procesor czterordzeniowy Broadcom BCM2837B0 ARM-8 Cortex, którego zegar taktowania wynosi 1,4GHz. Łączność z siecią bezprzewodową zapewnia dwuzakresowy moduł Wi-Fi, który może pracować na standardowych częstotliwościach, tj. 2,4GHz i 5,0GHz. Komunikację “Malinki” Pi 3A+ z urządzeniami zewnętrznymi na pokładzie zapewnia także moduł Bluetooth 4.2/BLE. Wbudowana pamięci SDRAM o pojemości 512 MB oraz zmodyfikowany system kontroli temperatury pracy, pozytywnie wpływają na wydajność minikomputera. Raspberry Pi 3A+ może komunikować się z zewnętrznymi urządzeniami - w tym z płytkami Arduino - za pomocą interfejsów UART, SPI, I2C, złącza GPIO, a także poprzez USB, dzięki czemu Raspberry Pi 3A+ jest bardzo praktycznym i uniwersalnym minikomputerem, który jest wręcz stworzony do współpracy z innymi platformami systemów wbudowanych.

Doskonała oferta dla hobbystów i majsterkowiczów

W ofercie sklepu Botland dostępne są zestawy startowe zawierające wszelkie akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z systemami wbudowanymi - w tym również do Raspberry Pi. W oferowanym przez nas zestawie z modelem Pi 3A+, znajduje się także dedykowana obudowa, zasilacz sieciowy z wtykiem typu micro USB i radiatory odpowiednio dobrane wymiarami pod układy scalone znajdujące się na płytce PCB “malinki”. Oferujemy także szeroki wybór dedykowanych nakładek z Raspberry Pi, które w połączeniu z mnóstwem bibliotek programowych, pozwolą Ci na proste i szybkie prototypowanie projektów o zróżnicowanym stopniu rozbudowy. Moduły kompatybilne z “malinką”, umożliwiają zbudowanie takich urządzeń jak np. panel kontrolny z wyświetlaczem LCD dla maszyn CNC, system monitoringu z osprzętem umożliwiającym przesyłanie obrazu z kamer do monitora po sieci WiFi, syntezator muzyczny, a nawet konsola do gier wideo w stylu retro. Komputer Raspberry Pi to prawdziwa kopalnia prototypowania pomysłów - od koncepcji teoretycznej, po realizację praktyczną. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!