Kategorie

Moduły i akcesoria Raspberry Pi 3A+ (Plus)

Jedną z głównych zalet linii produktów spod znaku „maliny” jest odpowiedzialne podejście do klienta, jego potrzeb i przyzwyczajeń. Dowodem na to może być fakt, że producenci Raspberry Pi – pomimo istnej rewolucji, jaka nastąpiła od momentu wydania pierwszego modelu A – nie zrezygnowali z „odchudzonej” wersji mainstream’owych minikomputerów. Co więcej – Raspberry Pi 3 Model A+ oferuje tak atrakcyjne możliwości przy zachowaniu małych wymiarów, że dla wielu zastosowań będzie wprost idealnym wyborem. W tej kategorii znajdziesz zarówno moduły główne, jak i niezbędne akcesoria oraz dodatki.

Mniej znaczy więcej

Raspberry Pi 3 Model A+ czerpie wszystko, co najlepsze z poprzednich produktów Fundacji Raspberry Pi. Z jednej strony zachował małe wymiary, znane z wersji RPi 1 Model A+, czyli 65 x 56,5 mm. Z drugiej strony, nowa „malina” oferuje naprawdę imponującą wydajność obliczeniową oraz szerokie możliwości komunikacji z otoczeniem. Choć na płytce – podobnie, jak we wcześniejszych edycjach Raspberry Pi Model A – nie znalazło się miejsce dla interfejsu Ethernet, to nowy moduł radiowy ze sporą nawiązką kompensuje tę drobną niedogodność. Pojedynczy port USB A w zupełności wystarcza do wielu zastosowań, a jeżeli nawet zabraknie gniazd do podłączenia urządzeń peryferyjnych, nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć ilość portów za pomocą dowolnego huba USB.

Młodszy brat bliźniak modelu 3B+

Raspberry Pi 3 Model A+ miał swoją premierę niewiele ponad pół roku po ówczesnym „flagowcu”, czyli minikomputerze 3B+ i nietrudno odnieść wrażenie, że nie jest to zaledwie okrojona wersja większego minikomputera, ale w pełni funkcjonalny moduł do wielu zastosowań. Raspberry Pi 3 A+ także opiera się na 4-rdzeniowym, 64-bitowym układzie Broadcom BCM2837 (architektura ARMv8-A) i również pozwala na taktowanie zegarem o częstotliwości do 1,4 GHz. Maluch ma jednak połowę pamięci RAM starszego brata (512 MB), co i tak jest bardzo przyzwoitym wynikiem jak na tak mały minikomputer. Co ważne, „malinka” również otrzymała dwuzakresowy moduł WiFi 2,4 GHz / 5 GHz, obsługujący protokoły 802.11 b/g/n/ac i zintegrowany z transceiverem Bluetooth Low Energy 4.2. Nie zabrakło oczywiście pełnowymiarowego złącza HDMI, gniazd kamery (CSI) i wyświetlacza LCD (DSI), a także nieśmiertelnego już headera GPIO 40-pin.

Wyprawka dla małej „maliny” – mamy wszystko, czego potrzebujesz

Miłośnicy Raspberry Pi doceniają nie tylko świetne parametry techniczne i niską cenę minikomputerów. Równie ważna jest dostępność wszystkich niezbędnych, w 100% kompatybilnych akcesoriów i dodatków, które nie tylko poprawiają walory wizualne zestawu, ale również zapewniają mu nieprzerwaną pracę w bezpiecznych warunkach. W naszej ofercie znajdziesz zarówno same moduły, jak i zestawy Raspberry Pi 3A+, zawierające oficjalną obudowę w kolorystyce czerwono-białej, zasilacz, a nawet dedykowane radiatory. Mamy zarówno oryginalne zasilacze do Raspberry, jak i szereg kompatybilnych modeli o równie wysokiej wydajności prądowej. Do zastosowań multimedialnych czy reklamowych doskonale nadają się specjalne obudowy dla Raspberry Pi 3A+, wyposażone w otwory montażowe zgodne ze standardem Vesa V2.