Kategorie

Moduły i zestawy FPGA

Moduły i zestawy FPGA - Układy FPGA - bezpośrednio programowalne macierze bramek logicznych - to scalone układy zaprojektowane do konfiguracji przez klienta lub projektanta - stąd termin „programowalne”. Konfiguracja FPGA jest realizowania przy użyciu języka opisu sprzętu (HDL). Wcześniej używano schematów, ale jest to coraz rzadsze ze względu na pojawienie się narzędzi do automatyzacji projektowania - syntezy konfiguracji układu FPGA. Jako że tego rodzaju układy wymagają zazwyczaj dosyć złożonych peryferiów, przygodę z ich programowaniem dobrze jest zacząć od wykorzystania modułów deweloperskich i zestawów prototypowych, które można zamówić w naszym sklepie.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Zaawansowane układy logiczne FPGA o szerokiej gamie zastosowań

Układy FPGA zawierają w sobie programowalne bloki logiczne wraz z układem rekonfigurowalnych połączeń, które umożliwiają łączenie tych bloków ze sobą. Bloki logiczne w układzie FPGA można skonfigurować do wykonywania funkcji logicznych. W większości układów FPGA bloki te zawierają również pamięć. FPGA można przeprogramować, co zapewnia elastyczne, rekonfigurowalne działanie poszczególnych elementów. Układy mają szeroką gamę zastosowań - od małych układów, realizujących proste funkcje logiczne, do złożonych elementów z setkami tysięcy bramek, które realizują skomplikowane funkcje i algorytmy. Wszystkie te układy znaleźć można w modułach deweloperskich, oferowanych w naszym sklepie.

Moduły FPGA integrujące wszystkie potrzebne komponenty

Moduły deweloperskie dla FPGA stanowią w pełni zintegrowane, gotowe platformy do nauki programowania układów FPGA czy testowania algorytmów i funkcji logicznych. Płytki rozwojowe dostępne w naszym sklepie oprócz samych układów FPGA integrują w sobie układy zasilania, a także układy pamięci - RAM i pamięci na konfiguracje, gdyż nie wszystkie FPGA posiadają wbudowany Flash. Dodatkowo, w tego rodzaju modułach, integrowane są różne peryferia - od przycisków i diod LED po złożone układy I/O.

Zestawy deweloperskie wyposażone w szeroką gamę peryferiów

Dzięki dużej ilości dostępnych w modułach deweloperskich peryferiów, testowanie układów FPGA i opracowywanie nowych rozwiązań jest niezwykle proste. Płytki oferowane przez nasz sklep wyposażone są w szeroki wybór peryferiów - od przycisków i diod LED (w tym także wyświetlacze siedmiosegmentowe) poprzez pamięci DDR SDRAM, a na interfejsach takich jak HDMI czy USB skończywszy. Dodatkowo, wiele z opisywanych modułów posiada złącza dedykowane dla kart rozszerzeń, takich jak moduły z kartami audio (ADC i DAC), kartami sieciowymi, wyświetlaczami, przetwornikami czy ekranami.