Kategorie

Wyświetlacze segmentowe i matryce LED

Chcąc wyświetlić liczby, znaki, litery lub mało skomplikowane symbole, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Nie zawsze warto inwestować w zaawansowane wyświetlacze dotykowe, ponieważ wystarczą proste i energooszczędne wyświetlacze segmentowe LED. Dzięki nim skonstruujecie efektowne wskaźniki (np. naładowania baterii lub poziomu głośności), tablice informacyjne, zegary lub proste komunikatory. Ograniczeń niemal brak, lecz jeśli nie wierzycie, przekonajcie się na własne oczy.

Filtrowanie

Ekran - typ
Ekran - przekątna:
Ekran - rozdziel.
Ekran - interfejs:
Producenci
Ekran - dotyk:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Matryce LED w robotyce, sprzętach elektronicznych i reklamie

Większość paneli można ze sobą łączyć, tworząc jeszcze większe i bardziej zaawansowane konstrukcje. Codziennie mijamy na ulicy banery bazujące na technologii LED, które rzucają się w oczy za sprawą emitowania ostrego światła. Jeśli spotykacie reklamę, która wyświetlana jest na matrycy LED, na pewno zwrócicie na nią uwagę i sprawdzicie, co jest tam napisane.

Warto wykorzystywać je w swoich projektach, ponieważ mogą także służyć do wskazania pojemności akumulatora lub wyświetlać informacje o błędach. Nie potrzebne są do tego rozbudowane i dużo droższe wyświetlacze LCD TFT i IPS, które swój potencjał wykorzystują w bardziej złożonych narzędziach. Nawet zaawansowane technologicznie układy i roboty stworzone są z prostych części. Pamiętajcie, że im mniej skomplikowane podzespoły, tym mniejsze ryzyko potencjalnej awarii.

Wyświetlacze segmentowe w codziennym życiu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wyświetlacz segmentowy znajduje się niemal w każdym mieszkaniu. Doskonale sprawdzają się one jako zegarki lub timery, np. w kuchenkach mikrofalowych, piekarnikach i płytach grzewczych.

Jak widać prosty wyświetlacz 7 segmentowy może znaleźć swoje zastosowanie we wszystkich urządzeniach – niezależnie, czy jest to robot kuchenny, automatyka bram, czy nawet zabawka lub urządzenie pomiarowe. Wykorzystując czujniki ruchu i moc obliczeniową Arduino (lub innego minikomputera), można wykonać bardzo efektywny system liczący osoby wchodzące i opuszczające budynek, pomieszczenie, czy nawet dany obszar. Jest to świetny pomysł dla obiektów parkingowych, by wiedzieć ile pojazdów obecnie znajduje się w danym miejscu.

W tej kategorii znajdziecie asortyment kompatybilny z najpopularniejszymi minikomputerami. Zawsze stawiamy na najwyższą jakość i najlepszych producentów na rynku!