Kategorie

Akcesoria Odroid

Minikomputer Odroid to jedna z najnowszych propozycji na rynku systemów wbudowanych. Charakteryzuje się bardzo dobrymi osiągami sprzętowymi i może bez problemu konkurować z takimi popularnymi minikomputerami, takimi jak Raspberry Pi. Podobnie jak większość oferowanych na rynku systemów wbudowanych również z myślą o użytkownikach Odroida przygotowaliśmy ofertę, w której znajdziecie akcesoria i dodatki rozszerzające standardowe możliwości sprzętowo-programowe platformy Odroid. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czytelne i barwne wyświetlacze LCD dedykowane do systemu Odroid

Oferowane przez nas 7-calowe wyświetlacze dotykowe LCD dla Odroida dają użytkownikowi możliwość zbudowania samodzielnych projektów, takich jak np. przenośne, multimedialne centrum rozrywki czy dotykowa konsola do gier. Wyświetlacze komunikują się z minikomputerami za pomocą złącza HDMI oraz micro USB. Konstrukcja wyświetlacza bazuje na zapewniającej wygodną obsługę technologii Multi-touch. Przy współpracy z minikomputerami Odroid C1+, C2 oraz XU4 wyświetlacze mogą pracować na systemach Android oraz Linux. Ponadto modele Odroid C2 i C1+ możesz mechanicznie połączyć z wyświetlaczami, tworząc mały, zintegrowany system współpracujących ze sobą modułów.

Karty wi-fi dla systemu Odroid

W celu dołączenia do minikomputerów Odroid funkcji komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą sieci bezprzewodowej, w ofercie akcesoriów do Odroida uwzględniliśmy także karty wi-fi. Karta Mediatek Link RT5370N to niewielkie urządzenie wymiarami zbliżone do najmniejszych pendrive’ów. Karta jest wyposażona we wtyk USB zgodny z interfejsem USB 2.0, wspiera standard IEEE 802.11 b/g/n, pracuje na standardowej częstotliwości dla sieci wi-fi, tj. 2,4 GHz i umożliwia przesyłanie danych z prędkością transmisji wynoszącą 150 Mbit/s. Karta wymaga zasilania napięciem 5 V i pobiera prąd nieprzekraczający 0,16 A.

Zbuduj własny serwer plików NAS - dostępny u nas!

Oferowany przez nas zestaw montażowy CloudShell 2, dedykowany do minikomputera Odroid XU4, umożliwia zbudowanie serwera plików NAS w formie macierzy dyskowej w topologiach RAID-0, RAID-1, SPAN oraz JBOD. Serwer CloudShell-2 umożliwia montaż dysków HDD/SSD 3,5”. Poza elementami montażowymi, takimi jak ścianki obudowy, blokada, śrubki i podkładki dystansowe. W zestawie znajduje się płyta główna z wyświetlaczem o przekątnej 2,8” i rozdzielczości 320x240 pikseli, odbiornik podczerwieni, zasilacz sieciowy 15VDC o wydajności prądowej 4 A, Wentylator chłodzący z dedykowanym modułem zasilającym, złącze 30-pinowe, a także przewód USB 3.0 umożliwiający podłączenie kontrolera SATA. Ponadto konstrukcja CloudShell 2 wspiera protokół UAS.