Kategorie

Przełączniki obrotowe

W tym dziale przedstawiamy ofertę przełączników obrotowych wielostanowych, których w codziennym życiu można nawet nie zauważyć. To czynność równie banalna, co ustawienie trybu piekarnika, a więc wiele osób wykonuje ją automatycznie. Za tą prostą czynnością kryje się jednak niezawodna i przemyślana elektronika. Majsterkujesz, hobbystycznie składasz modele, czy też robisz to zawodowo? Oferujemy różnorodną elektronikę, w tym przełączniki obrotowe. Moduły o zróżnicowanej budowie, kształtach, wymiarach.

Filtrowanie

Przełącznik - Rodzaj
Przełącznik - Kształt
Raster
Średnica
Długość
Wysokość
Szerokość
Przełącznik - Podświetlenie

Podstawowe elementy

Budując model, robota czy prototyp na płytce PCB często do sterowania używa się przełączników. Jest ich cała masa, najróżniejszego typu. W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie przełączniki obrotowe o różnych wymiarach, ze średnicą od 6 do 19 mm, pracujące od dwóch pozycji do nawet dwunastu. Nasz dział techniczny dba o to, aby oferowane elementy były najwyższej jakości, a jednocześnie przystępne cenowo. Sprawdź nasze kategorie i dobierz układ do swojego modelu układu.

Przełączniki obrotowe w codziennym użyciu

Czy wsiadając do auta i wkładając kluczyk do stacyjki, zdajemy sobie sprawę, że właśnie używamy przełącznika obrotowego? Pewnie niewiele osób zwraca na to uwagę. W naszym sklepie oferujemy bardzo różne typy przełączników i na pewno każda osoba zajmująca się elektroniką znajdzie tu coś dla siebie. Wybierając przełączniki obrotowe, zwróćmy uwagę na przykład na trwałość tego typu elementu. Najczęściej wartość ta określona jest przez ilość cykli przełączeń.

Wybór przekaźnika

Wybierając przełącznik, najpierw określmy, jaki typ będzie nam potrzebny; który z nich zaspokoi nasze potrzeby. Do wyboru w sklepie Botland mamy szereg przełączników i przycisków m.in. cyfrowe, krańcowe, obrotowe, tablicowe, suwakowe, z dźwignią, z przyciskiem, kołyskowe, dotykowe, czy typu Tact Switch. Wybór jest ogromny, a to tylko część dostępnych kategorii. Następnie należy zdecydować, z jakiego materiału powinien być wykonany przełącznik. Dopasowując go do warunków, w jakich będzie działał, przedłużymy jego bezawaryjne użytkowanie.