Kategorie

Baterie 9V (6F22)

Baterie 9V 6f22 - W tej kategorii oferujemy baterie dziewięciowoltowe jednorazowego użytku. Dostępne są baterie cynkowo-węglowe 6F22 oraz 6LF22 (long life), a także baterie alkaliczne 6LR61. Wszystkie produkty w tym dziale znajdują się w standardowych obudowach PP3, a ich nominalne napięcie wynosi 9 V. W innych kategoriach w naszym sklepie znajdziesz także akumulatory z możliwością wielokrotnego ładowania o tej samej obudowie i napięciu.

Filtrowanie

Ogniwo - Ilość
Napięcie wyjścia od
Pojemność mAh
Producenci
Masa
Długość
Wysokość
Szerokość
Ogniwo - Typ
Ogniwo - Obudowa

Baterie 9V (6f22) - Źródło zasilania wielu projektów elektronicznych

Bateria wyposażona w obudowę PP3 (power pack 3) i z nominalnym napięciem 9 V to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów zasilania bateryjnego. Ma ona ustandaryzowane wymiary 48,5 mm × 26,2 mm × 17 mm, jednak materiał wykonania i niektóre właściwości (na przykład pojemność czy odporność na czynniki zewnętrze) mogą się różnić. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z najpopularniejszymi odmianami baterii dziewięciowoltowych.

Bateria 9V - Cena, rodzaje, charakterystyka i wygląd

Dwa najpopularniejsze rodzaje baterii 9 V to 6F22 i 6LR61 (obydwa typy są jednorazowego użytku). Alkaliczna bateria 6LR61 posiada zazwyczaj pojemność na poziomie około 550 mAh, natomiast 6F22 jest baterią cynkowo-węglową o pojemności około 400 mAh. Typ 6F22 występuje również w wariancie long life (oznaczenie 6LF22) - taka bateria cechuje się przedłużoną trwałością, która może wynosić nawet 10 lat. Oba rodzaje znajdziesz w naszym asortymencie. W obudowie PP3 występują także akumulatory (baterie wielorazowego użytku), między innymi NiMH - one również są dostępne na naszej stronie (w kategorii zasilania akumulatorowego). Bateria 9 Volt to jedna z najbardziej uniwersalnych baterii na rynku. Koszt takich baterii to wydatek nie przekraczający 5 zł.

Zastosowanie baterii 9V w elektronice i robotyce

Baterie dziewięciowoltowe powstały w okresie, gdy na rynku pojawiły się pierwsze radioodbiorniki tranzystorowe (stąd są one potocznie nazywane bateriami tranzystorowymi). Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze i obejmuje zasilanie wielu niewielkich urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Doskonale sprawdzają się również podczas prototypowania, a także w obwodach elektrycznych budowanych dla celów edukacyjnych (umożliwiają łatwe łączenie przewodów z obwodem).