Kategorie

Rękawiczki

Solidne rękawice robocze są niezbędne podczas wszystkich wymagających prac budowlanych, przemysłowych, warsztatowych, a nawet domowych. Ułatwiają przenoszenie przedmiotów ciężkich, o ostrych krawędziach. Chronią dłonie przed zranieniem, otarciami i urazami. Zapobiegają wbijaniu się drzazg i drobnych opiłków, a także uniemożliwiają zabrudzenie. Z drugiej strony jednak rękawiczki przydadzą się również w sytuacjach, gdy to nasze ręce stanowią „zagrożenie” dla przenoszonych przedmiotów, np. ze względu na ryzyko pozostawienia odcisków palców na delikatnej powierzchni albo przeniesienia na dłoniach ładunków elektrostatycznych.

Filtrowanie

Producenci

Trwałe i odporne na zniszczenie rękawice robocze

W tej kategorii znajdziesz rękawice robocze Vorel ze ściągaczem. Wykonane z dwóch rodzajów tworzyw sztucznych (poliester z powłoką poliuretanową) wykazują podwyższoną trwałość. Nie ścierają się i są odporne na przedziurawienie. Poliuretan jest elastyczny, dlatego nawet grubsza jego warstwa nie utrudnia wykorzystania rękawic w pracach warsztatowych. Tego typu ochrona dla dłoni sprawia, że bardzo dobrze czujesz wszystkie chwytane przedmioty, a to gwarantuje wyższą precyzję manipulowania. Rękawice Vorel dostępne są w rozmiarze 9.

Rękawice robocze do różnych zastosowań

Jeśli potrzebujesz ochrony dłoni do pracy w warsztacie, garażu, na budowie albo w ogrodzie, z pewnością przydadzą Ci się popularne „wampirki”. Ich nazwa wzięła się oczywiście z charakterystycznej kolorystyki – biała tkanina poliestrowa powleczona jest czerwoną gumą. Gumowa impregnacja zapewnia im podwyższoną wytrzymałość. Rękawice robocze tego typu sprzedajemy w kompletach – w opakowaniu znajduje się 10 par rękawiczek w rozmiarze 9. Inna możliwość to wybór rękawiczek bawełnianych, również powlekanych od wewnętrznej strony gumą. Model Dragon ma chropowate pokrycie, które nie tylko dobrze chroni przed urazami i działaniem słabszych środków chemicznych, ale także ułatwia przytrzymywanie przedmiotów o gładkiej powierzchni.

Ochrona przed ładunkami i wsparcie w pracy

Wśród rękawic roboczych o szerokim spektrum zastosowania warto wymienić jeszcze model nakrapiany, dostępny w rozmiarze 10. Rękawiczki te uszyte zostały z tkaniny bawełnianej z dodatkiem tworzywa sztucznego (poliestru). Na ich wewnętrzną stronę naniesione są kropki z PCV, które zwiększają chwytność. Chronią również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast w warsztatach elektronicznych, sklepach czy hurtowniach i magazynach, a także podczas prac serwisowych przydadzą się poliestrowe rękawice antystatyczne ESD. Ochronią one elementy elektroniczne i urządzenia przed szkodliwymi ładunkami elektrostatycznymi. Gumowe nakrapianie wewnętrznej strony zapewnia im podwyższoną trwałość.