Kategorie

Moduły AVR

Niewielkie wymiary i mnogość zastosowań to jedne z najważniejszych zalet mikrokontrolerów Atmel AVR. Społeczność użytkowników mikrokontrolerów AVR na całym Świecie obejmuje zarówno hobbystów, jak i profesjonalistów, dzięki czemu łatwo możesz uzyskać pomoc podczas tworzenia własnego projektu. Oferowane przez nasze sklep moduły AVR umożliwią Ci zbudowanie wielu ciekawych urządzeń. Z myślą o użytkownikach początkujących, jak również zaawansowanych, nasza oferta obejmuje także zestawy uruchomieniowe AVR, za pomocą których możesz poznać programowanie i funkcjonowanie mikrokontrolerów AVR od strony praktycznej.

Jakie urządzenia można zbudować w oparciu o mikrokontrolery AVR?

Dzięki zastosowaniu mikrokontrolerów AVR możesz łatwo zbudować różne urządzenia rozbudowane o ciekawe i przydatne funkcje. Oferowane przez nas moduły pozwalają na realizację takich aplikacji, jak np. sterowniki silników elektrycznych, które umożliwiają dobranie odpowiedniego momentu obrotowego w czasie rzeczywistym, czy też łączność bezprzewodową z innymi urządzeniami pracującymi w lokalnej sieci. Znajdziesz tu także sterowniki oświetlenia, urządzenia czujnikowe, a także aparaturę zdalnego sterowania dla modeli jeżdżących, pływających i latających. W sprzedaży posiadamy także moduły AVR kompatybilne z płytkami Arduino, a także inne przydatne dodatki i rozszerzenia w postaci płytek stykowych i akcesoriów do prototypowania.

Zestawy uruchomieniowe AVR – wszystko pod ręką na jednej płytce PCB

W ofercie sklepu Botland dostępne są także rozbudowane zestawy uruchomieniowe, które są wyposażone w szereg układów peryferyjnych współpracujących z mikrokontrolerem. Celem projektantów zestawów uruchomieniowych AVR było zbudowanie platformy, która pozwoli użytkownikowi na poznanie zasad działania mikrokontrolera oraz podstaw jego programowania w oparciu o środowisko AVR studio. Na płytkach PCB zestawów uruchomieniowych będziesz mógł nauczyć się m.in. jak zaświecić diodę drogą sprzętowo-programową, jak działa interfejs USART oraz rejestry i obsługa wejść/wyjść dwustanowych, przetwornika analogowo-cyfrowego, sterowania silnikami elektrycznymi, a także wyświetlacza segmentowego, wyświetlacza LCD, interfejsu przyciskowego i wielu innych. Zestawy uruchomieniowe AVR to także bardzo dobre narzędzie rozwojowe dla osób doświadczonych w programowaniu mikrokontrolerów.