Kategorie

Złącza do akumulatorów

Akumulatory i baterie wymagają różnego rodzaju elementów stykowych do łączenia ich wyprowadzeń z zasilaną przez nie elektroniką. W niektórych przypadkach wystarczą proste styki z elastycznej blachy, wlutowane bezpośrednio na płytkę drukowaną urządzenia. Jednak w wielu zastosowaniach konieczne są specjalizowane złącza, które zapewnią nie tylko wymaganą wydajność prądową, ale także niezawodność mechaniczną połączenia i stosowną ochronę przed przypadkowym zwarciem. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju złącza do akumulatorów oraz niektórych baterii.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Klipy do baterii 6F22

Popularne baterie i akumulatorki 6F22 o napięciu 9 V i mające postać prostopadłościennej obudowy z wyprowadzonymi zatrzaskami, są szczególnie chętnie stosowane w multimetrach, różnego rodzaju miernikach wielkości nieelektrycznych (np. pirometrach), a także wielu pilotach zdalnego sterowania sprzętu RTV. Do łączenia tego typu baterii z elektroniką mogą być używane blaszki współpracujące z odpowiednio wyprofilowanym gniazdem w obudowie urządzenia, jednak znacznie częściej stosuje się kompatybilne zatrzaski z wyprowadzonymi przewodami. W naszej ofercie znajdziesz tego rodzaju złącza do akumulatorów i baterii 9 V (zwane potocznie „kijankami”), zarówno z przewodami do lutowania, jak i wyposażone we wtyk DC 5,5/2,1 mm.

Złącza do akumulatorów RC (standard JST)

W przypadku pakietów zasilających modele zdalnie sterowane oraz niektóre urządzenia przenośne, chętnie stosowane są konektory JST. Mają one postać zbliżoną do złączy męsko-żeńskich BLS (kompatybilnych z goldpinami), jednak ich konstrukcja jest bardziej złożona niż w przypadku prostych wtyków i gniazdek. Główna różnica polega na kształcie obudowy – wtyk męski, po podłączeniu do gniazda, na sporej długości chowa się w jego wnęce. Dzięki temu styki są dobrze izolowane od warunków zewnętrznych, a wbudowane zatrzaski pewnie mocują obie części złącza. Tego typu złącza do akumulatorów są wykorzystywane do wykonywania połączeń zasilania, np. modułów i napędów. Zapewniają szybkie i niezawodne łączenie i rozłączanie, co ma znaczenie podczas wymiany pakietu czy poprawek w konstrukcji modelu w warunkach polowych.

Kostki i szybkozłącza wysokoprądowe

W naszej ofercie znajdziesz również szereg kostek elektrycznych i szybkozłączek instalacyjnych, doskonale sprawdzających się w roli złączy do akumulatorów w przypadkach, gdy przewody pakietu lub ogniwa trzeba połączyć z istniejącym już okablowaniem urządzenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na pomarańczowe kostki łączeniowe, zdolne do przenoszenia obciążeń rzędu aż 32 A. W zastosowaniach modelarskich oraz robotyce warto także zwrócić uwagę na konektory XT60 – są to wysokoprądowe złącza do akumulatorów (w szczególności litowych), oferujące obciążalność prądową rzędu 65 A. Złącza te są doskonałym rozwiązaniem do użycia z dużymi pakietami Li-Ion i Li-Po.