Okulary ochronne - Yato YT-73632

Indeks: TOY-16790 EAN: 5906083055638

Okulary ochronne to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przy pracach fizycznych i mechanicznych. Okulary ochronne YT-73632 posiadają atest wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne na poziomie S. Okulary zostały wykonane z poliwęglanu.

Okulary ochronne - Yato YT-73632
16,89 zł
13,73 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: Yato

Opis produktu: Okulary ochronne - Yato YT-73632

Okulary ochronne to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przy pracach fizycznych i mechanicznych. Okulary ochronne YT-73632 posiadają atest wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne na poziomie S. Okulary zostały wykonane z poliwęglanu. Doskonale chronią oczy przed drobnymi elementami i odpryskami z obrabianego materiału podczas pracy.

Okulary ochronne - Yato YT-73632.

Okulary ochronne - Yato YT-73632.

Specyfikacja techniczna

  • Klasa optyczna: 1
  • Kategoria ochrony: II
  • Wytrzymałość mechaniczna: S - wzmocniona
  • Materiał: poliwęglan PC
  • Kolor: bezbarwny
  • Masa: 31 g

Dlaczego każdy warsztat należy zaopatrzyć w okulary ochronne?

W codziennej praktyce wykonujemy wiele rodzajów prac, które stwarzają ryzyko uszkodzenia oczu. Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas piłowania/szlifowania różnego rodzaju materiałów - zawsze istnieje możliwość, że podczas działania wiertarki/szlifierki z obrabianego materiału odpryśnie drobina, która może wbić się w oko. Zagrożenie dotyczy także samego wiertła lub tarczy szlifierskiej - one również mogą ulec fatalnemu w skutkach pęknięciu.

Oprócz tego zagrożeniem dla oczu są także prace przy materiałach/układach powodujących iskrzenie (snop iskier grozi oparzeniem oka) albo przy materiałach pylących - w ostatnim przypadku warto zdecydować się na odpowiednią maskę oraz okulary ochronne osłaniające dokładnie okolice oczu.

Jakie jeszcze rodzaje okularów ochronnych stosuje się w warsztatach i pracowniach?

Prezentowane na tej stronie okulary ochronne - Yato YT-73632 przydadzą się wyłącznie podczas realizacji prac mechanicznych. Jeśli natomiast oczom potrzebna jest osłona przed oślepieniem, potrzebne będą specjalistyczne okulary ochronne do pracy z laserem, wyróżniające się podwyższoną gęstością optyczną. Pozwalają one na skuteczne zablokowanie zarówno promieniowania UV, jak i światła widzialnego. Należy stosować je w czasie eksploatacji urządzeń wyposażonych w głowice laserowe, takich jak wycinarki czy grawerki CNC. Ważną wskazówką na temat jakości wszelkich użytkowanych środków ochrony są uzyskane przez produkt certyfikaty - dlatego warto przeznaczyć nieco wyższą kwotę na zakup profesjonalnego sprzętu, aby mieć pewność, że spełni on swoje zadanie.

Szerokość opakowania 16 cm
Wysokość opakowania 11.2 cm
Głębokość opakowania 4.7 cm
Masa opakowania 0.04 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Okulary ochronne - Yato YT-73632

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Adam 12.12.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: