Podstawka na baterię typu CR2032 3V SMD

Indeks: BAT-06379 EAN: 5904422357573

Podstawka na jedną baterię typu CR2032 3 V montowana powierzchniowo.

Podstawka na baterię typu CR2032 3V SMD
1,40 zł
1,14 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Podstawka na baterię typu CR2032 3 V SMD

Podstawka na jedną baterię typu CR2032 3 V montowana powierzchniowo. Koszyczek może być wykorzystany w wielu projektach DIY wymagających bateryjnego zasilania.

Podstawka na baterię CR2032 do montażu powierzchniowego

Baterię stanowią wszechstronne i praktyczne w użyciu źródło zasilania do urządzeń elektronicznych. Szczególnie dotyczy to małych urządzeń przenośnych. Możemy tu wymienić m.in. latarki, zabawki, zegarki na rękę, a także piloty umieszczone w kluczykach do samochodów, wyposażonych w zdalne otwieranie i zamykanie centralnego zamka. Obok popularnych baterii typu paluszki (np. LR6, AAA), bardzo często możemy spotkać baterie płaskie w kształcie walca o bardzo małej wysokości. Do takich baterii możemy zaliczyć m.in. baterię o oznaczeniu CR2032, która ma napięcie wyjściowe wynoszące standardowo ok. 3 V. Taka bateria ma zastosowanie w aplikacjach o bardzo niskim poborze energii. Najbardziej popularnymi aplikacjami takich baterii są migacze rowerowe, zegarki, a także komputery, gdzie taka bateria pełni rolę źródła zasilania dla zegara czasu rzeczywistego, a także podtrzymuje zasilanie dla ustawień BIOSu. Aby bateria mogła być wykorzystywana w sposób bezpieczny, zalecane jest jej umieszczenie w specjalnej podstawce do montażu SMD.

Montaż podstawki na baterię CR2032 do płytki PCB

Podstawka na baterię typu CR2032 jest przeznaczona do montażu na płytkach drukowanych w technologii SMD. Aby zamontować podstawkę do płyty PCB, należy pocynować pola lutownicze, z pomocą warstwy topnika. Następnie ponownie nakładamy topnik - ma to na celu ułatwić proces lutowania. Jeśli płyta PCB nie ma elementów umieszczonych na stronie spodniej, możemy ją podgrzać od spodu, używają podgrzewacza stołowego typu pre-heater lub dmuchawy na gorące powietrze. Kiedy cyna na polach lutowniczych zostanie rozgrzana tak, że zacznie błyszczeć, możemy ostrożnie przylutować podstawkę, pozycjonując ją. Następnie przytrzymujemy podstawkę pęsetą i usuwamy źródło podgrzewania. Po wystudzeniu cyny, podstawka będzie przylutowana do powierzchni. Na koniec wystarczy umyć obszar lutowania z pozostałości topnika.

Przedmiotem sprzedaży jest sama podstawka. Baterię CR2032 można zakupić osobno.

Specyfikacja podstawki na baterię

  • Kolor: biały
  • Podstawka na 1 baterię pastylkę
  • Kompatybilna z baterią CR2032
  • Montaż podstawki: SMD
Ogniwo - Obudowa CR2032 pastylka
Ogniwo - Ilość 1
Szerokość opakowania 2.5 cm
Wysokość opakowania 0.6 cm
Głębokość opakowania 3.5 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: