Opis produktu: Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero
Retroflag GPi Case to obudowa pozwalająca przemienić nasze Raspberry Pi Zero w pełnoprawną konsolę typu Game Boy. Przy wykorzystaniu oprogramowania dedykowanego do tego typu projektów m.in. Recalbox lub RetroPie możemy odświeżyć sobie wiele tytułów, które zyskały w status ponadczasowych klasyków. Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii AA, dzięki czemu możemy ją zabrać ze sobą wszędzie.
Uwaga! |
Instalacja oprogramowania i montaż konsoli Retroflag.
Przełącznik trybu bezpiecznego odłączenia zasilania znajduje się w komorze na baterie.
Znajduje się tam również złącze microUSB do aktualizacji systemu.
Co jest potrzebne do uruchomienia Retroflag GPi?
- Raspberry Pi Zero - obudowa i zaimplementowane tam układy, współpracują tylko z wersjami Raspberry Pi Zero nieposiadającymi wyprowadzonych pinów GPIO.
- Karta microSD - tak samo jak w przypadku klasycznego wykorzystania minikomputerów Raspberry, do uruchomienia oprogramowania niezbędny będzie nośnik pamięci w postaci karty pamięci.
- 3x Baterie AA - baterie posłużą nam za źródło zasilania bez konieczności stosowania przewodów zasilających.
- Oprogramowanie - oprogramowanie pozwalające na emulowanie gier, przykładem takiego oprogramowania może być Recalbox lub RetroPie.
Do poprawnego działania konsoli zaleca się zaimplementowanie skryptu bezpiecznego odłączenia zasilania przygotowanego przez twórców produktu. |
Konsola retro oparta na nowoczesnej technologii
Obudowa wdzięcznie oddaje wygląd i funkcjonalność znaną z pierwszych przenośnych konsol do gier, całość została wykonana z wielką dbałością o szczegóły, nawet sterowanie zostało zrealizowane przy wykorzystaniu przycisków znanych z konsol retro. Obudowa składa się z dwóch części, pierwsza z nich będąca główną częścią konsoli zawiera wyświetlacz IPS o przekątnej 2,8 cala, przyciski i przełączniki do obsługi, miejsce na baterie, w którym zaimplementowano również złącze microUSB do aktualizacji systemu oraz przełącznik bezpiecznego odłączenia zasilania. Na bokach umieszczono również gniazdo Jack DC do zasilania napięciem 5 V oraz slot na kartę microSD. W dolnej cześć umieszczono złącze audio pozwalające na podłączenie słuchawek.
Druga część konsoli ma imitować cartridge znany z konsol retro, to właśnie tam umieszczone zostanie umieszczone nasze Raspberry Pi Zero i moduł dołączony do konsoli podłączony do RPi. Moduł ten wpinamy w złącze GPIO naszej malinki przy wykorzystaniu pinów Pogo, dodatkowo łączymy moduł z gniazdem microUSB naszego RPi za pomocą dołączonego miniprzewodu.
Specyfikacja techniczna
- Przekątna ekranu: 2,8"
- Zasilanie: 3x bateria AA / gniazdo DC 5 V
- Wymiary: 135 x 81 x 32 mm
- Masa: 183 g
Zestaw zawiera
- Obudowa Retroflag GPi
- Cartridge Retroflag GPi
- Przewód USB A - Jack DC
- Śrubokręt
- Śrubki montażowe
- Instrukcja obsługi
Raspberry Pi jako konsola do gier
Raspberry Pi to prawdziwy bestseller na rynku elektroniki komputerowej. Wśród nabywców znajdują się m.in. instytucje edukacyjne, ośrodki badawczo-rozwojowe, a także hobbyści, którzy bardzo często udostępniają swoje projekty w internecie. Obok zastosowań typowo profesjonalnych (np. automatyka przemysłowa), Raspberry Pi może być także wykorzystany do tworzenia aplikacji o charakterze rozrywkowym, a jest to możliwe dzięki połączeniu zainstalowaniu płytki Raspberry Pi Zero w dedykowanej obudowie Retroflag GPi Case!
Biblioteka RetroPie
Raspberry Pi Zero wspiera współpracę z oprogramowanie RetroPie. Jest to specjalna biblioteka, która umożliwia ładowanie i emulowanie gier na konsoli GPi. Na tej konsoli, możesz także uruchomić oprogramowanie RecalBox, choć to właśnie biblioteka RetroPie cieszy się większą popularnością i ma bogatsze wsparcie techniczne. Aby zainstalować tę bibliotekę należy pobrać plik o nazwie “Raspberry Pi 0/1” ze strony RetroPie bezpośrednio na kartę SD do Raspberry Pi. Następnie należy uruchomić protokół SSH i połączyć Raspberry Pi z Wi-Fi i...gramy!
Raspberry Pi - komputer jednopłytkowy, który stał się hitem
Raspberry Pi został wprowadzony na półki sklepowe w 2012 roku. Ten niewielkich rozmiarów komputer bardzo szybko stał się hitem - świadczy o tym ponad 30 mln sprzedanych sztuk wszystkich modeli oraz konsekwentny rozwój produktu.
Z Raspberry Pi korzystają studenci i wykładowcy uczelni technicznych, technologowie w ośrodkach badawczo-rozwojowych, a także pasjonaci domowego majsterkowania.
Graj w retro gry na Raspberry Pi!
Raspberry Pi to komputer bezapelacyjnie wszechstronny. Pierwotnie miał być przystępnym cenowo narzędziem do nauki programowania i obsługi sprzętowej komputerów, ale okazuje się, że możemy go także wykorzystać do celów rozrywkowych!
Za pomocą oferowanego zestawu GamePi43 od Waveshare, możesz zbudować atrakcyjną konsolę obsługującą gry komputerowe w stylu retro! Wystarczy zamontować wewnątrz płytkę główną Raspberry Pi - montaż jest łatwy także dla osób niedoświadczonych i nie wymaga lutowania.