Inteligentny czujnik deszczu UART - DFRobot SEN0545

Indeks: DFR-21994 EAN: 6959420922666
Inteligentny czujnik deszczu od DFRobot jest w stanie wykrywać zmianę opadów na szybie w czasie rzeczywistym i przekazywać informację zwrotną, w postaci komunikatów: brak deszczu, lekki deszcz, umiarkowany deszcz lub silny deszcz. Na pracę czujnika nie mają wpływu czynniki takie jak światło słoneczne, kurz, liście itp. Dzięki niewielkim wymiarom, urządzenie jest łatwe do zainstalowania, nawet w ograniczonych przestrzennie obudowach innych urządzeń.
Inteligentny czujnik deszczu UART - DFRobot SEN0545
159,00 zł
129,27 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino Raspberry Pi

Opis produktu: Inteligentny czujnik deszczu UART - DFRobot SEN0545

Inteligentny czujnik deszczu od DFRobot jest w stanie wykrywać zmianę opadów na szybie w czasie rzeczywistym i przekazywać informację zwrotną, w postaci komunikatów: brak deszczu, lekki deszcz, umiarkowany deszcz lub silny deszcz. Na pracę czujnika nie mają wpływu czynniki takie jak światło słoneczne, kurz, liście itp. Dzięki niewielkim wymiarom, urządzenie jest łatwe do zainstalowania, nawet w ograniczonych przestrzennie obudowach innych urządzeń. Dodatkowo czujnik może mierzyć takie parametry jak: temperatura wewnętrzna i temperatura otoczenia.

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot SEN0545

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot SEN0545.

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot.

Niewielkie rozmiary czujnika

Niewielkie rozmiary modułu czujnika deszczu czynią go łatwym w przenoszeniu i wykorzystaniu we wszelkiego rodzaju projektach. Kompaktowe wymiary czujnika pozwalają na umieszczenie go w projektach o ściśle ograniczonej przestrzeni montażowej.

Regulowalna czułość oraz żywotność czujnika deszczu

Czujnik posiada możliwość regulacji czułości, z jaką będzie wykrywał oraz interpretował intensywność opadów. Funkcja ta umożliwia dostosowanie urządzenia do klimatu oraz regionu świata dla zapewnienia najwyższej jakości wykonywanych pomiarów. Dodatkowo czujnik posiada tryb niskiego poboru mocy, który znacząco wydłuża żywotność produktu.

Zastosowanie czujnika

Czujnik, dzięki możliwości wykrywania deszczu o różnym natężeniu światła słonecznego oraz temperatury zewnętrznej i otoczenia, świetnie spisuje się w monitoringuinteligentnym domu oraz rolnictwie, gdzie może być odpowiedzialny za utrzymanie właściwych warunków do wzrostu roślin.

Montaż czujnika za szybą

Czujnik jest w stanie wykryć opady deszczu również przez szybę oraz wysyłać informację zwrotną dotyczącą intensywności opadów. Moduł można wykorzystać w projekcie automatycznych wycieraczek, które aktywują się w momencie wykrycia opadów. Dzięki tej funkcji produkt idealnie nadaje się w roli czujnika inteligentnych drzwi, okien bądź wycieraczek.

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot - montaż czujnika za szybą.

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot - montaż czujnika za szybą.

Inteligentny czujnik deszczu - DFRobot.

Specyfikacja techniczna

  • Interfejs komunikacyjny: UART
  • Szybkość komunikacji szeregowej: 115200 bps
  • Zasilanie: 3,3 V / 50mA
  • Zakres temperatury: od -40°C do 85°C
  • Wymiary: 12,5 x 0,15 mm 

UC - Interfejs UART Tak

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: