Opis produktu: FORBOT - podstawka pod Arduino i płytkę stykową
Podkładka ze sklejki drewnianej umożliwiająca zamontowanie Arduino Uno i płytki stykowej 400 otworów. Zestaw nie zawiera śrubek i nakrętek - można je nabyć osobno. Montaż ułatwią również dystanse z tworzywa sztucznego i samoprzylepne nóżki.
Specyfikacja podstawki Forbot
- Materiał wykonania: fornir (sklejka drewniana)
- Otwory cięte laserowo
- Otwory pasują do Arduino Uno oraz płytki stykowej 400 otworów
- Wymiary podstawki: 225 x 126 x 3 mm
Arduino Uno i płytkę stykową 400 otworów można nabyć osobno.
Akcesoria ułatwiające prototypowanie
Każdy, kto choć raz uruchamiał prototyp urządzenia elektronicznego na bazie dwóch lub więcej modułów (np. Arduino i płytek z czujnikami) bądź płytek stykowych, doskonale zdaje sobie sprawę, że praca z modułami luźno przesuwającymi się po stole i spiętymi jedynie za pomocą przewodów połączeniowych, często nastręcza konstruktorowi niepotrzebnej frustracji.
W tego typu prototypach, zwanych potocznie „pająkami”, połączenia często rozpinają się w najmniej oczekiwanym momencie, zaś możliwość zwarcia dwóch elementów obwodu o różnych potencjałach niesie ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia któregoś z nich. Najlepszą i jednocześnie bardzo prostą metodą na zniwelowanie takiego problemu, jest zastosowanie odpowiedniej podstawki montażowej – w naszej ofercie znajdziesz odpowiednie akcesoria FORBOT, służące właśnie do tego celu.
Uniwersalne podstawki montażowe do budowy prototypów
Współpracując ze znanym portalem robotyki i elektroniki amatorskiej – FORBOT – wprowadziliśmy do sprzedaży serię uniwersalnych podstawek montażowych, wykonanych metodą frezowania numerycznego z płytek plexi oraz ekologicznej sklejki.
Wspólną cechą tych produktów – co widać doskonale na przykładzie oferowanej tutaj ergonomicznej podstawki pod Arduino i płytkę stykową FORBOT – jest obecność fabrycznie wykonanych otworów o ściśle określonych rozstawach, pozwalających na wygodne zamocowanie danego typu modułów. Oprócz podstawek przeznaczonych do współpracy z Arduino Uno i płytkami stykowymi mamy też mocowania pozwalające na przykręcenie Raspberry Pi oraz zestawu ewaluacyjnego Elbert v2, wykorzystywanego w kursie podstaw programowania macierzy FPGA.