Filtruj według
Cena
14 399
Producent
Wiek
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Roboty edukacyjne na 2 kołach

Ilość produktów: 3
Loading...

Zestaw prosty światłolub

Zestaw zawiera komponenty do stworzenia prostego robota typu Światłolub. Robot nie wymaga programowania, dzięki czemu jest idealny na początek przygody z robotyką.
Indeks: ROB-00277
Indeks: ROB-00277
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 14,90 zł Cena 14,90 zł
  • Darmowa dostawa

FORBOT - zestaw do budowy robota + kurs ON-LINE

Zestaw do budowy robota, to komplet elementów mechanicznych oraz elektronicznych, które potrzebne są do złożenia konstrukcji opisanych w kursie opublikowanym na Forbocie....
Indeks: FOR-07868
Indeks: FOR-07868
Produkt niedostępny
Dostępność: Wrzesień 2022
Cena podstawowa 399,00 zł Cena 399,00 zł
  • Darmowa dostawa

Trilobot - platforma do budowy robota - do Raspberry Pi - PiMoroni PIM598

Zestaw składający się z elementów do samodzielnego montażu edukacyjnego robota Trilobot marki PiMoroni. Trilobot służy do nauki programowania i robotyki dla...
Indeks: PIM-20886
Indeks: PIM-20886
Na zamówienie
Brak w magazynie
Cena podstawowa 279,00 zł Cena 279,00 zł
  • Darmowa dostawa

Roboty edukacyjne na dwóch kołach

Roboty edukacyjne na dwóch kołach mogą występować w różnych wersjach. Najpopularniejszy model rozwiązywania sposobu poruszania się w przypadku dwóch kół opiera się na równoległym umieszczeniu ich na jednej osi oraz zastosowaniu podpórki (na przykład w postaci obracającej się kulki) dla głównego korpusu, czyli części z silnikami i modułem sterującym. W ten sposób budowane są pierwsze roboty przez osoby, które dopiero zaczynają swoją naukę robotyki, elektroniki i programowania. Wiele z oferowanych produktów to w rzeczywistości zestawy narzędzi, dzięki którym użytkownik będzie mógł samodzielnie zbudować swoją pierwszą konstrukcję. W opakowaniu najczęściej znajduje się również szczegółowa instrukcja, dzięki której cały proces montażu będzie można przeprowadzić, nie popełniając błędów i poznając wiele przydatnych trików na przyszłość.

Roboty edukacyjne na dwóch kołach do nauki programowania

Część oferty obejmuje mobilne, dwukołowe roboty edukacyjne, które nie wymagają samodzielnego montażu. Chodzi o urządzenia, które są gotowe do użytkowania od razu po wyjęciu z pudełka, a interakcja, którą podejmuje użytkownik, to przede wszystkim nauka programowania. Są to urządzenia, które najczęściej można programować za pomocą smartfonów lub komputerów z wykorzystaniem środowiska Scratch. Scratch jest językiem programowania, który został stworzony specjalnie z myślą o młodych osobach dopiero rozpoczynających naukę programowania. Przyjazny, przejrzysty interfejs można najczęściej dostosowywać do stopnia zaawansowania i wieku użytkownika. Bardzo często sprowadza się to do tego, że programy można pisać, po prostu układając bloczki w odpowiedniej kolejności. Kolejne stopnie zaawansowania powoli wdrażają większy stopień trudności i świadomość kodu, który „stoi” za tymi bloczkami. Roboty tego typu to doskonała zachęta do interaktywnej zabawy, przy której dziecko uczy się wartościowych umiejętności.

Roboty balansujące na dwóch kołach

Bardzo ważnym działem robotów dwukołowych są roboty, które balansują na dwóch kołach. Budowa, a przede wszystkim zaprogramowanie tego typu urządzenia to prawdziwe wyzwanie. Jedne z kluczowych elementów, które muszą się znaleźć w takim robocie, aby mógł on prawidłowo pracować, są czujnik żyroskopowy oraz akcelerometr. Na podstawie danych z takich sensorów, sterujący urządzeniem mikrokontroler jest w stanie na bieżąco wyznaczać odpowiednie ruchy silnikami, dzięki którym robot utrzymuje pionową pozycję (na zasadzie odwróconego wahadła). Do sterowania robotem balansującym najczęściej wykorzystuje się odpowiednio skonfigurowany algorytm regulatora PID (proporcjonalno-całkująco-różniczkujący). Tego rodzaju urządzenie często wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ już sam sposób jego poruszania się i pracy jest bardzo interesujący.

Co dokładnie oferujemy w tej kategorii?

W naszej ofercie znajdziesz szerokie spektrum różnego rodzaju robotów mobilnych z dwoma kołami. Duża część z nich to urządzenia do samodzielnego montażu. Oferujemy między innymi roboty typu minisumo – dzięki załączonej instrukcji użytkownik samodzielnie złoży robota, pozna podstawy elektroniki mikroprocesorowej i nauczy się programować mikrokontrolery. To doskonały trening dla osoby, która chce wziąć udział w popularnych zawodach minisumo. Bardzo praktyczną pomoc w nauce elektroniki i robotyki stanowią także roboty typu line follower: części do budowy takiego urządzenia są stosunkowo tanie, a samodzielne złożenie i oprogramowanie go dostarcza dużej dawki wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dla początkującego robotyka. Jeszcze bardziej uniwersalne są produkty, które nie wymagają samodzielnego montażu, ponieważ sprawdzą się zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dzieci praktycznie w każdym wieku. Najczęściej tego typu roboty wymagają od użytkownika odpowiedniego oprogramowania za pomocą specjalnego języka Scratch. Sprzęt komunikuje się za pośrednictwem połączenia kablowego z komputerem lub wykorzystując interfejs Bluetooth, aby utworzyć połączenie ze smartfonem (z zainstalowaną na urządzeniu dedykowaną aplikacją). W ofercie znajdziesz platformy z różnymi czujnikami oraz mikrokontrolerami, które będziesz mógł programować według własnego uznania. Dużą popularnością cieszy się na przykład robot balansujący w kształcie popularnej postaci z kinowej animacji umieszczonej na dwóch kółkach – Minionka.