Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Lite Compute Module 4 - 4 GB RAM + WiFi / Bluetooth - CM4104000
Raspberry Pi CM4 Lite to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 4 GB pamięci RAM. Moduł wyposażony w komunikację bezprzewodową WiFi / Bluetooth oraz złącze U.FL, które pozwala na montaż zewnętrznej anteny. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Uwaga! Wersja CM4 Lite nie została wyposażona w pamięć eMMC. |
Wyprowadzenia Raspberry Pi Compute Module 4.
Ta wersja nie została wyposażona w pamięć eMMC.
1. eMMC 0, 8, 16, 32, 2. Układ łączności bezprzewodowej, 3. Złącze anteny zewnętrznej, 4. Wbudowana antena, 5. Gigabit Ethernet, 6. RAM 1, 2, 4, 8 GB, 7. Raspberry Pi 4 SoC.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 4 GB
- Komunikacja: WiFi / Bluetooth
- Antena WiFi: wbudowana (dodatkowe złącze U.FL do podłączenia zewnętrznej anteny)
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Prawie jak mainframe!
Jedną z najbardziej popularnych klas komputerów, jest klasa mainframe. Zwykle są to bardzo duże komputery, które w porównaniu do dobrze znanych nam komputerów osobistych, charakteryzują się ogromną mocą obliczeniową i bardzo dużym poborem energii (komputery mainframe są zaprojektowane do pracy ciągłej długotrwałej), a ich celem zastosowań jest prowadzenie rozległych obliczeń o strategicznym znaczeniu. W takich i podobnych aplikacjach doskonałym rozwiązaniem jest Raspberry Pi CM4 Lite Compute Module 4, który możesz łączyć w wielomodułowe klastry komputerowe o znacznie niższym poborze energii, a w dalszym ciągu spełniających znakomicie swoje zadanie!
Do czego można wykorzystać Raspberry Pi CM4?
Niech nie zmylą Was niewielkie rozmiary płytki Raspberry Pi Compute Module CM4! Na pierwszy rzut oka, widać tu podobieństwa do płytki Pi Zero W, ale obecny tu osprzęt oferuje znacznie większe możliwości. Raspberry Pi CM4 powstał z myślą o zastosowaniach profesjonalnych do pracy wielomodułowej w klastrach obliczeniowych. Wykorzystując ten moduł, możesz wykonywać cyfrowe symulacje zjawisk fizycznych z wykorzystaniem zaawansowanych metod numerycznych, badając np. stabilizację obrotów turbiny wiatrowej za pomocą specjalnego algorytmu korekcji kąta nachylenia łopat śmigła.
Przydatne linki |