Zasilacz / przejściówka z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe 12V/0,5A

Indeks: ZAS-04309 EAN: 5907621810023

Stabilizowany zasilacz sieciowy z gniazdem samochodowym. Zasilanie sieciowe: od 100 V do 240 V. Napięcie wyjściowe: 12 V DC. Prąd wyjściowy: 500 mA.

Zasilacz / przejściówka z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe 12V/0,5A
9,90 zł
8,05 zł netto
Czas oczekiwania: 3-5 dni
Chwilowo niedostępny
Producent: OEM

Opis produktu: zasilacz / przejściówka z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe 12V/0,5A

Stabilizowany zasilacz sieciowy z gniazdem samochodowym. Zasilanie sieciowe: od 100 do 240 V. Napięcie wyjściowe: 12 V DC. Prąd wyjściowy: 500 mA. Pozwala na podłączenie urządzeń zasilanych z gniazdka samochodowego w domu, korzystając ze zwykłego gniazdka sieciowego, np. nawigacja samochodowa itp.

Adapter gniazda sieciowego na samochodowePrzedmiotem sprzedaży jest adapter gniazda, ładowarkę można nabyć osobno.

Specyfikacja zasilacza

  • Napięcie wejściowe: AC 100 do 240 V / 50 - 60 Hz
  • Napięcie wyjściowe: DC 12 V
  • Prąd wyjściowy: do 500 mA
  • Kolor obudowy: czarny
  • Złącze: gniazdo samochodowe

Najprostszy sposób zasilania urządzeń samochodowych

W samochodach gniazdo zapalniczki odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ stanowi jedyne dostępne „na pokładzie” gniazdko elektryczne. Z tego względu do takiego właśnie zasilania przystosowanych zostało wiele różnych urządzeń, w tym przede wszystkim elektronika i akcesoria przydatne podczas podróży. Co jednak zrobić, jeśli chcemy skorzystać z takiego urządzenia w domu?

W tym przypadku z pomocą przychodzi odpowiednia przejściówka do gniazda zapalniczki. Z jednej strony wyposażona jest w gniazdo identyczne z tym montowanym w samochodach, natomiast z drugiej strony znajduje się klasyczna wtyczka do gniazda sieci elektrycznej.

Praktyczna przejściówka do ładowarki

Zasilacz / przejściówka z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe 12V/0,5A zamienia napięcie zmienne rzędu 100 – 240 V (a więc typowe np. dla sieci elektrycznej) na napięcie stałe rzędu 12V. Właśnie taka wartość jest typowa dla większości akcesoriów elektrycznych, używanych w samochodach. Maksymalne natężenie prądu może wynieść 500 mA.

Dzięki przejściówce możesz korzystać w domu np. z samochodowej ładowarki do smartfona czy też nawigacji GPS. Kompaktowa forma i opływowa obudowa nadają zasilaczowi nowoczesny wygląd. Zaletą konstrukcji przejściówki są zagłębienia w bokach obudowy, ułatwiające jej przytrzymanie.

 

Jak działa przejściówka zasilająca 230V/12V?

W istocie, przejściówka zasilająca z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe, jest zasilaczem impulsowym z układem stabilizatora napięcia. W odróżnieniu od klasycznych zasilaczy, taka przejściówka nie działa w oparciu o transformator. Napięcie wejściowe jest podawane z sieci napięcia przemiennego 230V i przechodzi przez układ prostowniczy. Następnie, napięcie jest obniżane przez układ przekształtnika typu buck i jest stabilizowane

na wyjściu zasilacza.

Bezpieczna konstrukcja o wysokiej stabilności napięcia wyjściowego

Przejściówka dostarczająca napięcie zasilające obniżone i przekształcone do poziomu napięcia samochodowej instalacji elektrycznej jest urządzeniem wykonanym w II klasie ochronności (brak połączenia ze stykiem ochronnym). Wbudowany zasilacz impulsowy ze stabilizacją napięcia, może pracować z napięciem wejściowym z przedziału od 100VAC do 240VAC. Dzięki temu, przejściówka jest bezpieczna i gwarantuje stabilne napięcie na wyjściu.

Szerokość opakowania 10 cm
Wysokość opakowania 0.34 cm
Głębokość opakowania 14 cm
Masa opakowania 0.048 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Zasilacz / przejściówka z gniazda sieciowego na gniazdo samochodowe 12V/0,5A

5/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Andrea 15.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko w porządku
Petr 27.07.2023 Potwierdzony zakup
Pavel 25.07.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: