Opis produktu: DFRobot FireBeetle ATmega328P - BLE4.1
Seria FireBeetle jest zaprojektowana do projektów IoT z małym zużyciem energii. Płytka umożliwia rozbudowanie Arduino o moduł Bluetooth. Wyposażona została w procesor ATmega328P oraz moduł Bluetooth BLE 4.1. Oferuje funkcje podobne do serii Bluno, ale z mniejszym zużyciem energii. Płytka może być zasilana z baterii litowej 3,7 V oraz wspiera ładowanie o maksymalnym prądzie 400 mA oraz rozładowanie o maksymalnym prądzie 600 mA. Płytka jest kompatybilna z serią Bluno (BLE 4.0). Maksymalna prędkość transmisji wynosi 4 Kb/s, zaś pobór prądu pozostaje na poziomie 25 uA. Może być stosowany do aplikacji o niskim zużyciu energii takich jak inteligentne narzędzia do noszenia itd.
Wyprowadzenia DFRobot FireBeetle ATmega328P - BLE4.1
Płytka posiada 14 złącz cyfrowych, 6 analogowych, 1 SPI, 1 I2C, oraz 1 UART, złącza raster 2,54 mm. Zasilana napięciem od 3,7 V do 5,5 V.
Specyfikacja techniczna DFRobot FireBeetle ATmega328P - BLE4.1
- Procesor: ATmega328P
- Bootloader: Arduino Pro lub Pro Mini, ATmega328 (3,3 V, 8 MHz)
- Bluetooth: BLE 4.1
- Napięcie pracy: 3,3 V
- Napięcie I / O: od 3,3 V do 5,5 V
- Napięcie baterii litowej: 3,7 V
- Maksymalna prędkość transmisji: 4 Kb/s
- Pobór prądu: 25 uA (bez zasilania), 70 uA (enabled interruption)
- Maksymalny prąd rozładowania: 600 mA
- Maksymalny prąd ładownia: 400 mA
- Złącza cyfrowe: 14
- Złącza analogowe: 6
- Interfejs SPI: 1
- Interfejs I2C: 1
- Interfejs UART: 1
- Dioda LED: D13
- Wspiera programowanie w Arduino IDE
- Wspiera komendy AT
- Maksymalna ilość podłączonych urządzeń Bluetooth: 4
- Wspiera podłączenie KISS
- Raster wyprowadzeń: 2,54 mm
- Wymiary: 58 x 29 mm
Zestaw zawiera
- 1 x płytka FireBeetle Board-328P z BLE4.1
- 2x listwa goldpin męska 2,54 mm
- 2x listwa goldpin żeńska 2,54 mm
ATmega 328P w wydaniu kompaktowym
Moduł FireBeetle od DFRobot wykorzystuje ten sam mikrokontroler, który możemy spotkać w Arduino UNO R3, tj. ATmega 328P. Istotną różnicą jest fizyczny rozmiar tego układu, który zamiast w obudowie DIP28 do montażu THT, został umieszczony w obudowie TQFP32 do montażu SMD. Takie rozwiązanie pozwoliło na znaczną miniaturyzację modułu i zaoszczędzenie miejsca w obudowie na inne podzespoły współpracujące w płytką FireBeetle. Ponadto, w dalszym ciągu dostajemy pełną funkcjonalność portów wejścia/wyjścia, tak jak w przypadku standardowych, pełnowymiarowych modułów Arduino i ich kompatybilnych zamienników.
Wskaźniki LED i przyciski na płytce FireBeetle
Istotnym elementem wyposażenia płytki FireBeetle, jest zestaw diod LED i przycisków przycisków funkcyjnych. FireBeetle posiada diody sygnalizacyjne “RX” i “TX”, które informują użytkownika odpowiednio o odbieraniu i wysyłaniu komunikatów przez interfejs szeregowy UART, diodę “CHG” informującą o stanie naładowania baterii litowej, a także diodę “LINK”, która informuje o stanie połączenia z zewnętrznymi urządzeniami Bluetooth. Na płytce DFRobot FireBeetle znajdziemy także dwa przyciski - “BOOT”, który pełni funkcję pomocniczą w procesie aktualizacji oprogramowania płytki i przy parowaniu z urządzeniami Bluetooth, a także przycisk “RST”, którego naciśnięcie wyzwala zresetowanie płytki.