Kategorie

Przełączniki kołyskowe

Przełącznik kołyskowy to rodzaj przycisku o kształcie kołyski, w którym poszczególne pozycje oznaczają jego różne stany. Taki komponent najczęściej wykorzystywany jest jako włącznik lub wyłącznik różnych urządzeń korzystających z energii elektrycznej. Na co dzień podobne elementy używasz przy włączaniu lampki nocnej, włączając światło w kuchni albo opuszczając szybę w aucie. W naszej ofercie znajdziesz przełączniki kołyskowy dwubiegunowy, 3 pozycyjny, chwilowy, podświetlany czy przelotowy. Przełącznik kołyskowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów przycisków.

Filtrowanie

Przełącznik - Rodzaj
Przełącznik - Kształt
Raster
Średnica
Długość
Wysokość
Szerokość
Przełącznik - Podświetlenie

Przełączniki kołyskowe - Przycisk elektryczny

Przełącznik kołyskowy to pojedynczy przycisk, którego odpowiednie naciśnięcie może wywołać różne stany. Zazwyczaj funkcjonuje jako włącznik i wyłącznik, odpowiednio otwierając i zamykając obwód, w którym zawarte jest docelowe urządzenie wykonawcze (na przykład piec gitarowy podłączony do gniazdka ściennego). Często wykorzystuje się przełącznik kołyskowy, który jest skonstruowany tak, że jest za pomocą tylko jednej “kołyski” na przykład możesz sterować szybą w samochodzie (otwieranie, zamykanie i pozostawanie w spoczynku). Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się szczególnie dobrze właśnie w pojazdach lub jako włącznik światła w domu - w miejscach, gdzie koncentracja podczas przełączania lub widoczność przełącznika może być ograniczona. Przełączniki kołyskowe mogą znakomicie sprawdzić się jako element Twojej płytki drukowanej lub jako część zamienna uszkodzonego urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni przycisk na każdą okazję.

Co mamy do zaoferowania?

W ofercie posiadamy szeroki wybór przełączników kołyskowych w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Proponujemy między innymi przełączniki z zamontowaną diodą LED, dzięki której przycisk będzie bardzo dobrze widoczny w ciemnościach. Dostępne mamy również przełączniki z wbudowanym gniazdem zasilającym (AC typu ósemka) przeznaczone do montażu w obudowie. Dostępny jest również potrójny przełącznik kołyskowy (3 przyciski dwubiegunowe w jednej obudowie) oraz przełącznik 3 pozycyjny chwilowy (działa przy naciśnięciu jednej z dwóch pozycji, a po zwolnieniu przycisku wraca do pozycji zerowej)

Modele, które oferujemy, przeznaczone są do wykorzystania przy napięciu 12 V, 230 V lub 250 V, natomiast obciążalność prądowa wynosi 2 A, 2,5 A, 3 A, 6 A, 15 A, 16 A, 20 A, 35 A. Posiadamy modele dla prądu stałego i zmiennego.