Kategorie

Raspberry Pi - karty dźwiękowe i HiFiBerry

Raspberry Pi - karty dźwiękowe i HiFiBerry - Wszyscy dobrze wiemy, że jeden obraz jest wart więcej, niż tysiąc słów. Ale czy niemy obraz jest wystarczająco atrakcyjny? Z pewnością nie tak, jak obraz wsparty przez wysokiej jakości tło muzyczne, którego dźwięk może popłynąć z Twojego Raspberry Pi. Wystarczy, że zastosujesz jedną z kart dźwiękowych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Mamy wszystko, czego potrzebujesz do budowy wysokiej klasy systemu audio – zarówno odtwarzającego doskonałej jakości dźwięk, jak i nagrywającego odgłosy otoczenia nawet w sześciu kanałach jednocześnie!

Filtrowanie

Karta dźwiękowa - typ
Karta dźwiękowa - Chipset
Karta dźwiękowa - wyjście
Karta dźwiękowa - Złącza
Producenci
Karta dźwiękowa - oscylatory
Karta dźwiękowa - dostęp do GPIO
Karta dźwiękowa - pozłacane styki
Karta dźwiękowa - Izolacja galwaniczna

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Raspberry Pi - karty dźwiękowe i HiFiBerry nie tylko dla audiofilów

Kiedy słyszymy o wysokiej jakości sprzęcie audio, w pierwszej kolejności przywodzi nam to na myśl audiofilów z ich niewyobrażalnie drogimi zestawami sprzętu, specjalnym okablowaniem i wygłuszonymi pomieszczeniami odsłuchowymi. Doskonałej jakości dźwięk może jednak popłynąć nie tylko ze z ciężkich, lampowych wzmacniaczy, ale także domowego media center zbudowanego w oparciu o Raspberry Pi. Karty dźwiękowe dedykowane dla tej platformy są wyposażone w doskonałe przetworniki A/C i C/A, niskoszumne wzmacniacze i wydajne końcówki mocy w klasie D. Seria produktów HiFiBerry zapewnia niebywałą dokładność odwzorowania dźwięku, a ich atrakcyjne ceny są przyjazne osób z ograniczonym budżetem na budowę systemu audio.

We wszystkich kierunkach

Raspberry Pi w zastosowaniach audio to już nie tylko odtwarzanie muzyki i filmów w jakości HiFi przez cyfrowe karty dźwiękowe. To także aplikacje sztucznej inteligencji, które są w stanie reagować na dźwięki zbierane z otoczenia, w dodatku – z dowolnego kierunku! Daj swojej „malince” możliwość słyszenia dźwięków otoczenia za pomocą aż sześciu supernowoczesnych mikrofonów MEMS typu MSM321A3729H9CP. Płytka ReSpeaker wspiera usługi takie, jak Amazon Alexa czy Asystent Google, przechwytując dźwięki w promieniu nawet trzech metrów.

Raspberry Pi rozkręca imprezę

Nie daj się zwieść małym wymiarom Raspberry Pi i dedykowanych dla niego wzmacniaczy audio. Dzięki zastosowaniu wydajnych układów scalonych końcówek mocy pracujących w klasie D nic nie stoi na przeszkodzie, abyś z niewielkiej płytki uzyskał moc nawet 60W w dwóch kanałach. Z kartą dźwiękową HiFiBerry Amp możesz wykorzystać głośniki o impedancjach od 4 Ω do 8 Ω, więc nie jesteś ograniczony charakterystyką posiadanych kolumn głośnikowych. Muzyczne wrażenia są w zasięgu ręki!