Kategorie

Przewody audio-wideo Raspberry Pi

Jednym z atutów konstrukcji minikomputera Raspberry Pi jest możliwość przetwarzania i przesyłania obrazu i dźwięku. Poza małymi wyświetlaczami LCD i OLED, do “malinki” możesz podłączyć także duży monitor, jak do komputera klasy PC oraz zestaw nagłośnieniowy. Aby tego dokonać, potrzebne są odpowiednie przewody połączeniowe, tj. przewody wideo i przewody audio. Ich rolę jednocześnie spełniają przewody HDMI. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę przewodów w standardzie HDMI i micro HDMI o różnych długościach z pozłacanymi złączami, zapewniającymi bardzo dobrą jakość styku.

Filtrowanie

Przewód - Typ
Przewód - Standard
Ilość pinów
Kolor
Długość przewodu
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Wysokiej jakości oficjalne przewody HDMI dedykowane do Raspberry Pi

Oficjalne przewody HDMI od Raspberry Pi Foundation charakteryzują się konstrukcją opracowaną specjalnie pod sprzętowe warunki pracy tych minikomputerów. Niklowane, a w niektórych modelach pozłacane złącza, zapewniają solidny styk i pewność przesyłu danych, zarówno przy przesyłaniu informacji przez Ethernet jak i cyfrowym strumieniowaniu dźwięku, a potrójna warstwa ekranująca bardzo dobrze chroni przed zewnętrznymi zakłóceniami, zarówno podczas przesyłu danych przez sieć Wi-Fi, jak i między urządzeniami wykorzystującymi technologię Bluetooth. Przewody HDMI do Raspberry Pi będą swoją funkcję spełniać wzorowo także wtedy, gdy będziemy chcieli podłączyć za ich pomocą konsolę do gier, zestaw kina domowego, monitory komputerowe, a także systemy do cyfrowej transmisji obrazu z kamer.

Podstawowa konfiguracja osprzętu do Raspberry Pi łączonego za pomocą przewodów HDMI

W większości przypadków, zwykłe podłączenie monitora z portem HDMI do Raspberry Pi za pomocą standardowego przewodu HDMI, spowoduje automatyczne skonfigurowanie Raspberry Pi do najlepszych dostępnych ustawień rozdzielczości, które jest w stanie fizycznie osiągnąć podłączony monitor. W najnowszym minikomputerze od Raspberry Pi, tj. Pi 4B znajdują się dwa gniazda typu micro HDMI, co oznacza, że w celu podłączenia zewnętrznych monitorów do “malinki”, będziesz potrzebował jednego, bądź w przypadku większej ich ilości - kilku adapterów z HDMI na micro HDMI. Raspberry Pi 4B, może obsługiwać do dwóch monitorów o rozdzielczości do 1080p, z częstotliwością odświeżania obrazu 60Hz. W przypadku rozdzielczości 4K, częstotliwość odświeżania obrazu będzie ograniczona do 30Hz, a w przypadku podłączenia tylko jednego monitora do “malinki”, obraz będzie odświeżany z częstotliwością 60Hz.