Kategorie

Akcesoria - BeagleBone

Każdy projekt zaczyna się od zbudowania i przetestowania prototypu. W przypadku urządzeń elektronicznych prototypowanie, niegdyś związane z koniecznością mozolnego lutowania dziesiątków kabli, dzisiaj jest już czystą przyjemnością – o ile wcześniej wyposażysz się w odpowiednie akcesoria, pozwalające na szybkie zbudowanie układu i łatwą rozbudowę oraz wprowadzanie zmian i poprawek. Jeśli zaczynasz nowy projekt z użyciem jednego z modułów BeagleBone to doskonale trafiłeś – tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne dodatki.

Płytki stykowe – nieskończone możliwości eksperymentowania

Płytki stykowe, inaczej słusznie zwane prototypowymi, swoją ogromną popularność zawdzięczają niezwykłej prostocie, z jaką można budować na nich testowe układy elektroniczne. Doskonale wiemy, jak zróżnicowane potrafią być układy wykonywane na takich płytkach – czasem potrzebujesz podłączyć do BeagleBone jedynie kilka diod LED z rezystorami czy prostą klawiaturę, w innym przypadku masz do zbudowania cały tor analogowy z przetwornikami, zasilaniem czy układami cyfrowymi. Stosując się do specyfikacji producenta, określającej maksymalne prądy i napięcia, z jakimi płytka może pracować, możesz w ciągu kilku – kilkunastu minut zbudować praktycznie dowolny układ i od razu sprawdzić jego działanie w praktyce.

Akcesoria – BeagleBone: różne potrzeby – różne rozmiary

Nieważne, jak duży projekt właśnie przyszło Ci budować – w naszej ofercie znajdziesz płytki w rozmiarach od czterystu do ponad 3000 otworów, dzięki czemu nie zabraknie Ci miejsca nawet na całkiem spore układy. Przygotowaliśmy też zestaw z płytką stykową o rozmiarze 830 pól oraz uniwersalnym modułem zasilającym i zestawem kabli – wszystkie te akcesoria okażą się doskonałą pomocą podczas eksperymentów z BeagleBone. Praktyka pokazuje, że nawet jeśli korzystasz z gotowych modułów, płytka stykowa pozostaje często dla Ciebie nieodzowna – choćby dla łatwiejszego rozprowadzenia zasilania, dostarczonego przez złącza GPIO BeagleBone.

Minikomputer na własnych nogach

Eksperymentując z minikomputerem BeagleBone pamiętaj o odpowiedniej ochronie płytki drukowanej modułu. Nie we wszystkich projektach korzysta się z obudowy – w takiej sytuacji bardzo łatwo o uszkodzenie, np. przez zarysowanie soldermaski czy przypadkowe zwarcie. Z tych względów – jeżeli nie planujesz używać obudowy – koniecznie wybierz odpowiednie akcesoria, które zapewnią płytce podstawową ochronę. Doskonałym rozwiązaniem będą gumowe nóżki samoprzylepne, które z łatwością zamontujesz na spodniej stronie modułu. Te proste i tanie dodatki znacząco zmniejszą ryzyko przypadkowego zwarcia lub uszkodzenia płytki, jeżeli znajdą się pod nią np. luźno leżące na stole elementy elektroniczne lub kawałki przewodów.