Kategorie

STM32 Discovery

Technika mikroprocesorowa od kilkudziesięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno w zastosowaniach amatorskich, jak i profesjonalnych. Na tym polu, znaczącą rolę odgrywa firma ST Microelectronics, która wprowadziła na rynek platformę rozwojową STM32 Discovery, stworzoną z myślą o początkujących programistach systemów wbudowanych, ale również tych zaawansowanych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności w zakresie programowania mikrokontrolerów.

STM32 Discovery - Niezbędny osprzęt wraz ze wsparciem od strony producenta

Zestawy STM32 Discovery firmy ST Microelectronics zostały zaprojektowane w oparciu o 32-bitowe mikrokontrolery rodziny STM32. Zestawy te są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z programowaniem tych wszechstronnych i przystępnych cenowo układów. Płytka zasilana bezpośrednio przez port USB jest natychmiast po podłączeniu do komputera gotowa do skonfigurowania i rozpoczęcia programowania. Zestawy STM32 stanowią całkowicie zintegrowane środowisko programistyczne, które poza płytką z mikrokontrolerem zawierają programator, debugger i kompilator. Dostępne w ofercie sklepu Botland zestawy STM32 są dostępne z mikrokontrolerem ARM Cortex o częstotliwości taktowania od 32MHz do 216MHz i pamięcią FLASH o pojemności od 64kB do 2MB. Płytki są wyposażone także w zestaw cyfrowych i analogowych wejść/wyjść, w tym standardowe złącze komunikacyjne ST-LINK z wbudowanym debuggerem. Płytki STM32 z powodzeniem współpracują również z komputerami wyposażonymi w system operacyjny Linux. Producent zestawów STM32 Discovery również udostępnia darmowe aplikacje do pobrania ze strony www.st.com, które będą pomocne dla Ciebie przy rozwijaniu Twoich pomysłów.

Duża funkcjonalność ukryta w małych wymiarach zewnętrznych tego urządzenia!

Dobre parametry sprzętowe, przystępne środowisko programistyczne, niewielkie wymiary oraz niski pobór prądu, sprawiają, że moduły z serii Discovery mają szerokie pole zastosowań.

Sterowniki napędu elektrycznego, falowniki, rozdzielnice elektryczne, drukarki, skanery, taśmy produkcyjne, systemy alarmowe, wideodomofony, instalacje klimatyzacyjne, urządzenia audio czy sprzęt medyczny to tylko jedne z wielu aplikacji - a Ty już wiesz, co chcesz zbudować w oparciu o STM32 Discovery? Nie czekaj - sprawdź bieżącą ofertę STM32 i już dziś zrealizuj swoje pomysły!