Kategorie

Edison - roboty edukacyjne

Robot edukacyjny Edison przeznaczony został dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 16 lat. Posiada 4 różne tryby programowania, w zależności od poziomu zaawansowania użytkowników. Konstrukcja kompatybilna z klockami Lego Technics.

Edison - roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne Edison to niezwykle uniwersalne urządzenia, które są odpowiednie dla dzieci od czwartego do szesnastego roku życia. Na różnych etapach nauki dzieci i młodzież mają okazję zapoznawać się z kolejnymi funkcjami robota i programować na różne sposoby tak, by był jeszcze bardziej użyteczny oraz ciekawy. W zależności od poziomu użytkownika Edison może zostać zaprogramowany czterema różnymi metodami:

  1. Przy wykorzystaniu ze specjalnych kodów kreskowych. Ta intuicyjna metoda doskonale sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym, które nie umieją jeszcze czytać i pisać. Zabawa z robotem pomaga rozwijać logiczne myślenie i dostarcza wiele rozrywki.
  2. Korzystając z programowania blokowego, wykorzystującego piktogramy (metoda „podnieś i upuść”). Ten sposób jest znakomity dla dzieci w okresie nauczania początkowego, od pierwszej do trzeciej klasy szkoły podstawowej.
  3. Korzystając z aplikacji Ed Scratch, która łączy w sobie programowanie blokowe i tekstowe. Ta metoda świetnie sprawdzi się dla dzieci i młodzieży w kolejnych latach szkoły podstawowej - od czwartej do ósmej klasy. Uczniowie mogą wówczas poznać takie pojęcia jak „obiekt” czy „zmienna”.
  4. Korzystając z aplikacji EdPy, która umożliwia kodowanie tekstowe w języku Python. To znakomity wstęp do poważniejszego programowania. Ten etap przewidziany jest dla dzieci i młodzieży po ukończeniu szóstej klasy szkoły podstawowej.

Funkcje robotów Edison

Roboty Edison to zaawansowane, a jednocześnie wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu urządzenia, które znakomicie sprawdzą się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Są kompatybilne z zestawami klocków Lego Technic i posiadają wiele ciekawych funkcji, takich jak podążanie za linią czy reagowanie na polecenia wydawane z pomocą pilota na podczerwień. Urządzenie jest wyposażone w napęd różnicowy, a do pracy wystarczą mu cztery baterie AAA, co umożliwia rezygnację z zastosowania niewygodnych przewodów zasilających. Dzięki możliwości programowania na różne sposoby, roboty Edison znakomicie sprawdzą się dla dzieci i młodzieży w bardzo szerokim przedziale wiekowym. W naszym asortymencie dostępne są nie tylko roboty, a także zestawy części zamiennych, rozszerzenia oraz akcesoria do robotów Edison.

Rozszerzenia i akcesoria do robotów Edison

W tej kategorii znajdziesz nie tylko roboty Edison, ale również szeroki wybór rozszerzeń i akcesoriów, dzięki którym będziesz mógł wzbogacić urządzenia o nowe funkcje. Dostępny jest między innymi zestaw klocków EdCreate, w którym znajduje się aż 115 elementów, umożliwiających tworzenie różnych konstrukcji opartych o robota Edison - na przykład spycharki, drukarki czy podwozia z gąsienicami. W komplecie znajdują się takie części jak belki konstrukcyjne, gąsienice czy koła. Wszystkie elementy są również kompatybilne z klockami Lego Technic, dzięki którym możliwe jest budowanie jeszcze bardziej zaawansowanych projektów. Oprócz tego w kategorii dostępne są także specjalne podstawki, ułatwiające programowanie robotów Edison, przewody do programowania oraz zestawy części zamiennych.