Kategorie

Czujniki temperatury z wyświetlaczem

Czujniki temperatury z wyświetlaczem to rozwiązanie, które umożliwia wygodny odczyt temperatury bez konieczności podłączania czujnika do zewnętrznego urządzenia odczytowego. Komfort i łatwość użytkowania sprawiają, że jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów termometrów. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór termometrów panelowych i okiennych, a także stacje pogodowe. Takie urządzenia stanowią niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Mogą stać się również częścią kreatywnego projektu elektronicznego lub systemu inteligentnego budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czujników temperatury z wyświetlaczem, a także z pozostałym asortymentem sklepu internetowego Botland.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moduł - typ
Moduł - Temperatura od
Moduł - Temperatura do
Moduł - Temperatura dokładność
Moduł - Odległ. do
Moduł - Odległ. od
Moduł - montaż
Producenci

Czujniki temperatury z wyświetlaczem

Czujniki temperatury wyposażone w wyświetlacz są bardzo wygodnym i intuicyjnym rozwiązaniem. Sposób prezentacji pomiaru w postaci liczbowej minimalizuje możliwość błędnego odczytania wartości temperatury - w przeciwieństwie do na przykład termometrów rtęciowych lub alkoholowych, na które trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem, by prawidłowo odczytać wartość pomiaru. Dodatkowo takie urządzenia są łatwe w montażu, estetyczne i niedrogie. Połączenie czujnika temperatury z wyświetlaczem to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik nie musi samodzielnie dobierać urządzenia odczytującego i prezentującego dane pomiarowe uzyskane przez sensor. Termometry wyposażone w ekran LCD lub LED pobierają też zazwyczaj znikomą ilość energii elektrycznej. Wszystkie te zalety sprawiają, że czujniki temperatury z wyświetlaczem to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów termometrów.

Zastosowanie termometrów z wyświetlaczem

Łatwość użytkowania i odczytywania danych z sensora sprawiają, że z czujnika temperatury z ekranem może korzystać w zasadzie każdy. Prezentacja pomiaru jest bardzo czytelna i prosta do zinterpretowania, a same urządzenia są niedrogie, energooszczędne i niezawodne. Jest to przyczyna, dla której modele wyposażone w wyświetlacz są bardzo chętnie wykorzystywane w codziennych zastosowaniach - na przykład jako termometry pokojowe lub okienne w gospodarstwach domowych czy biurach. Urządzenia te znakomicie nadają się również do zastosowania jako część większych projektów elektronicznych, takich jak samodzielnie budowane stacje pogodowe albo instalacje inteligentnego budynku.

Wybór idealnego modelu

Podczas wybierania czujnika temperatury z wyświetlaczem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które warunkują przystosowanie danego modelu do różnych zastosowań. Jednymi z najważniejszych parametrów są miejsce i sposób montażu termometru, zakres pomiarowy i dokładność pomiaru, sposób zasilania, ewentualna komunikacja z zewnętrznymi odbiornikami (jeżeli urządzenie ma stać się częścią większego systemu lub być obsługiwane zdalnie) oraz dodatkowe funkcje. Miejsce montażu jest bezpośrednio powiązane z planowanym zastosowaniem - jeżeli urządzenie ma mierzyć temperaturę na zewnątrz budynku, musi być ono wyposażone w odpowiednio długą i odporną na trudne warunki atmosferyczne sondę pomiarową. Sposób montażu może być różny i również zależy od przeznaczenia urządzenia: na przykład termometry na okno mają zazwyczaj przyssawki, które ułatwiają umieszczenie ich w pożądanym miejscu. Zakres pomiarowy w przypadku tego typu urządzeń wynosi zwykle od -50°C do 100°C, co jest całkowicie wystarczające w przypadku zastosowania wewnątrz budynku lub na dworze, natomiast dokładność pomiaru to najczęściej ±1°C. Większość termometrów z wyświetlaczem jest zasilana z baterii, natomiast bardziej rozbudowane modele (na przykład stacje pogodowe) podłączane są do gniazda ściennego poprzez standardowy zasilacz DC o odpowiednich parametrach prądowych. Niektóre termometry umożliwiają komunikację z innymi urządzeniami, na przykład za pomocą WiFi - wówczas użytkownik zyskuje możliwość sprawdzenia odczytów przy pomocy telefonu lub komputera z dowolnego miejsca na świecie.

Termometry z wyświetlaczem w naszej ofercie

W tej kategorii znajdziesz czujniki temperatury z wyświetlaczem przeznaczone do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nasza oferta obejmuje produkty takich marek jak Velleman czy Green Blue. Oprócz termometrów okiennych i panelowych oferujemy także bardziej rozbudowane modele, na przykład stację pogodową autorstwa Green Blue. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji - na dużym i estetycznym ekranie można odczytać informacje o aktualnej dacie i godzinie, temperaturze wewnątrz i na zewnątrz budynku, wilgotności powietrza, ciśnieniu atmosferycznym i fazach Księżyca, a także sprawdzić, jakie są trendy zmian warunków pogodowych. Stacja może również zostać podłączona do WiFi, dzięki czemu użytkownik zyska możliwość zdalnego odczytu danych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czujników temperatury z wyświetlaczem, a także z asortymentem dostępnym w pozostałych kategoriach naszego sklepu.