Pasta termoprzewodząca AG Extreme - strzykawka 3g

Indeks: CHE-05700 EAN: 5901764329923

Pasta usprawnia  przepływ ciepła pomiędzy radiatorem, a elementem elektronicznym. Chroni układ przed czynnikami atmosferycznymi. Substancja jest dielektrykiem.

Pasta termoprzewodząca AG Extreme - strzykawka 3g
25,50 zł
20,73 zł netto
Zapłać później
Pasta termoprzewodząca AG:
Producent: TermoPasty

Opis produktu: Pasta termoprzewodząca AG Extreme - strzykawka 3g

Pasta usprawnia  przepływ ciepła pomiędzy radiatorem a elementem elektronicznym. Chroni układ przed czynnikami atmosferycznymi. Substancja jest dielektrykiem.

Pasta termoprzewodząca

Pasta termoprzewodząca AG Extreme.

Specyfikacja techniczna

  • Kolor: szary
  • Przewodność cieplna: 6 W/mk
  • Impedancja termiczna: 0,036 °C in2/W
  • Ciężar właściwy: 2,5 g/cm3
  • Odparowanie: nie
  • Płynność: nie
  • Lepkość: 1500
  • Temperatura pracy: od -40 °C do 300 °C
  • Opakowanie: strzykawka 3 g

Starzenie pasty termoprzewodzącej

Podobnie jak pojazdy mechaniczne, również komputery, wzmacniacze audio i inne urządzenia elektryczne i elektroniczne, wymagają okresowych przeglądów konserwacyjnych. Tak jak w samochodzie należy w odpowiednich odstępach kilometrażowych wymieniać olej silnikowy z filtrem oleju, podobnie w przypadku urządzeń elektronicznych zawierających elementy nagrzewające się normalnych warunkach roboczych, dobrze jest od czasu do czasu wymienić pastę termoprzewodzącą. Jest to spowodowane tym, że pasta termoprzewodząca wraz z czasem podlega procesom starzeniowym i w rezultacie jej właściwości termoprzewodzące ulegają pogorszeniu, a to ma poważny wpływ na niezawodność urządzeń. Jest to spowodowane nie tylko czynnikiem cieplnym, ale także zbierającym się kurzem i innymi zanieczyszczeniami stałymi. Pastę termoprzewodzącą wystarczy wymieniać co ok. 5 lat.

Wymiana pasty termoprzewodzącej

Przystępując do wymiany warstwy pasty termoprzewodzącej, należy się zaopatrzyć w kilka pomocnych akcesoriów. Kiedy zdemontujemy radiator, należy wyczyścić jego powierzchnię - stwardniałe fragmenty starej pasty możemy ostrożnie zdrapać z powierzchni radiatora i elementu chłodzonego. Aby przyspieszyć zdejmowanie pasty, pomocne będzie użycie izopropanolu (IPA) oraz wacików i pędzelków z włosiem antystatycznym. Odtłuszczoną powierzchnię możemy przedmuchać sprężonym powietrzem i ponownie przetrzeć szmatką z mikrofibry nasączoną izopropanolem. Po odparowaniu alkoholu, możemy nałożyć warstwę świeżej pasty termoprzewodzącej.

Szerokość opakowania 12.5 cm
Wysokość opakowania 2 cm
Głębokość opakowania 19.5 cm
Masa opakowania 0.035 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Pasta termoprzewodząca AG Extreme - strzykawka 3g

5/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Jacek C. 22.02.2022 Potwierdzony zakup
Zdecydowanie polecam.
Piotr R. 26.04.2021 Potwierdzony zakup
Testuję narazie jest oki
Karol C. 11.04.2021 Potwierdzony zakup
Konsystencja pasty - idealna. Dodatkowa łopatka do aplikacji - przydatna. Czynność wymiany pasty w moim domowym PC okazała się trywialana, po 23 latach przerwy w serwisowaniu komputerów, nie miałem najmniejszych problemów. Najważniejsze: temepratura procesora na oczekiwanym niskim poziomie (kiedy się leni ;).
HENRYK K. 19.03.2021 Potwierdzony zakup
Dobra pasta o wyższym współczynniku przewodności cieplnej. Doskonale spełnia swoją rolę w chłodzeniu tranzystorów typu IGBT ( np: kuchenki indukcyjne ) i innych wymagających dobrego chłodzenia. Polecam .
Dymytry 19.12.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: