• Wyprzedaż!

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+ - zmontowana

Indeks: PSA-13007 EAN: 8594173670051

Oryginalna drukarka 3D znanej firmy Prusa, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 250 x 210 x 210 mmPrusa i3 MK3S+ została wyposażona między innymi nowy ulepszony ekstruder i czujnik filamentu IR oraz wiele innych czujników. Dodatkowo drukarka posiada magnetyczny stół z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej pokrytymi PEI. Zestaw składa się z całkowicie zmontowanej drukarki.

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+ - zmontowana
5 190,00 zł -10%
4 671,00 zł
3 797,56 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 4 671,00 zł
Producent: Prusa

Opis produktu: Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+

Oryginalna drukarka 3D znanej firmy Prusa, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 250 x 210 x 210 mmPrusa MK3S+ została wyposażona w innymi nowyulepszony ekstruder, całkiem nowy czujnik filamentu IR oraz wiele innych sensorów. Dodatkowo drukarka posiada magnetyczny stół z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej pokrytymi PEI. Zestaw składa się z całkowicie zmontowanej drukarki.

Przedmiotem sprzedaży jest oryginalna drukarka 3D i3 MK3S+ firmy Prusa Research z Czech założonej przez Josefa Průšę, jednego z głównych deweloperów RepRap. 

Drukarki 3D Prusa zbierały świetne recenzje i nagrody z całego świata. Original Prusa i3 MK3/S+ jest zwycięzcą magazynów ALL3DP.com i MAKE, gdzie MK3/S+ również zdobyła nagrodę "Editor's Choice" jako najwyżej oceniana drukarka w 2019 roku w Digital Fabrication Guide. W przyszłości drukarka MK3S+ może zostać rozszerzona o unikalny zestaw rozszerzający Multi-Material 2S dla drukowania z 5 różnych materiałów jednocześnie.

Prusa - nagrody

Nowa Prusa MK3S+ jest jeszcze lepsza, dzięki ulepszonemu ekstruderowi, nowemu czujnikowi filamentu oraz grzanemu stołowi magnetycznemu z płytami ze stali sprężynowej.

Lista funkcji drukarki Prusa i3 MK3S+
Nowe funkcje

Funkcje podstawowe

Wymienna, magnetyczna powierzchnia druku z PEI Duży obszar drukowania - 25 x 21 x 21 cm
Nowa płyta główna EINSY RAMBo Wyświetlacz LCD z czytnikiem kart SD (w zestawie karta 8 GB)
Ciche sterowniki Trinamic - 256 kroków. Dysza 0,4 mm dla filamentu 1,75 mm
Szybsze drukowanie: 200+ mm/s Wysokość warstwy od 0,05 mm
Zerowanie osi X i Y bez czujników

Automatyczne poziomowanie podgrzanego stołu

Wykrywanie i zapobieganie przesuwaniu warstw

Grzany stół z kompensacją chłodnych rogów - bez podwijania się druku 3D

Większa sztywność ramy z wytłaczanego aluminium Automatyczna kompensacja przekrzywień osi
Wykrywanie braku prądu oraz automatyczne wznawianie pracy Bezobsługowa powierzchnia druku PEI 
Lepsze, dwustronne chłodzenie wydruku Obsługiwane materiały: PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi, poliwęglany...
Opcjonalne WiFi z interfejsem Octoprint Łatwy kolorowy wydruk warstwowy
Ekstruder Bondtech z kołami zębatymi - filament jest trzymany z dwóch stron Próbki filamentu PLA w zestawie
Czujnik filamentu IR 

Automatyczne ładowanie filamentu gdy jego końcówka zostanie wykryta

Wykrywanie zapchanej dyszy z wstrzymaniem wydruku

Wentylator chłodzący i ekstruder mają czujniki obrotów.Gdy wentylator ekstrudera się zatrzyma,

drukarka zatrzyma wydruk, żeby uniknąć jego uszkodzenia.

Super-cichy wentylator Noctua

Nowa sonda SuperPINDA 2 z wbudowanym termistorem - szybsza kalibracja temperatury

Czujnik temperatury otoczenia

Wymienna, magnetyczna powierzchnia druku z PEI

Drukarka została wyposażona w nowy, magnetyczny stół roboczy MK52, który ma zdejmowaną płytę ze stali sprężynowej pokrytą gładkim arkuszem PEI (polieteroimidu). Dzięki temu powierzchnia drukowania jest całkowicie bezobsługowa, a wydruki doskonale przylegają do stołu roboczego podczas pracy, jednocześnie nie przyklejając się do niego i umożliwiając łatwe usunięcie modelu ze stanowiska po zakończeniu procesu drukowania.

Zdejmowalny magnetyczny stół w oryginalnej drukarce 3D Prusa i3 MK3S+.

Stabilniejsza rama w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Nowa rama osi Y wykonana z aluminiowych profili zapewnia dużą sztywność przy zachowaniu smukłej formy znanej z poprzednich odsłon drukarki. Frezowana rama z duraluminium została również zoptymalizowana pod kątem pola roboczego, umożliwiając dodanie 10 mm w osi Z - zakres osi Z wynosi 210 mm.

Aluminiowa rama drukarki 3D wykonana z Duraluminim.

Ciche i szybkie drukowanie w oryginalnej drukarce 3D Prusa MK3S+

Nowe sterowniki Trinamic 2130 i specjalny wentylator stworzony przez renomowaną markę Noctua sprawiają, że drukarka MK3S+ jest niezwykle cicha w trybie dyskretnym, choć nawet w trybie normalnym pracuje ciszej niż 99% dostępnych na rynku drukarek 3D. W trybie normalnym zwiększono również maksymalną prędkość druku -  teraz może ona osiągać wydajność nawet ponad 200 mm/s!

Drukarka 3D Prusa i3 MK3S+ - cicha i szybka.

Funkcja Power Panic w drukarce Prusa i3 MK3S+

Model MK3S+ potrafi wznowić wydruk po całkowitej utracie zasilania. Urządzenie wykrywa przerwę w dostawie energii i wyłącza grzanie stołu oraz ekstrudera, natomiast po wznowieniu zasilania kontynuuje drukowanie od momentu, w którym praca została przerwana.

Tryb wznowienia drukowania po utracie zasilania.

Czujnik filamentu w oryginalnej drukarce 3D Prusa MK3S+

Drukarka Prusa i3 MK3S+ wyposażona jest w całkowicie nowy czujnik wykrawania filamentu. Nowy czujnik optyczny wyzwalany jest przez prostą dźwignię mechaniczną. Nie bierze pod uwagę właściwości optycznych filamentu (może być on całkowicie przezroczysty).

Nowy czujnik filamentu w Prusa i3 MK3S.

Nowy czujnik filamentu w Prusa i3 MK3S+.

Odzyskiwanie przesuniętych warstw w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Płyta główna EINSY RAMBo ze sterownikiem Trinamic pozwala również wykryć zagubione kroki i przesunięte warstwy. Zapomnij o brzydkich wydrukach! Dodatkowo płyta główna w modelu Original Prusa i3 MK3S+ wyposażona jest w specjalne wyprowadzenia do podłączenia Raspberry Pi Zero W, rozszerzając funkcje drukarki 3D o możliwość korzystania z WiFi z interfejsem OctoPrint.

Nowa płyta główna EINSY RAMBo w MK3S.

Ekstruder Bondtech w oryginalnej Prusa MK3S+

Drukarka została wyposażona w zmodernizowany ekstruder (wytłaczarkę) stworzoną przez markę Bondtech. Ekstruder został zaprojektowany tak, by materiał łapany był z dwóch stron, co pozwala zwiększyć siłę podawania go do hotendu. Dzięki temu drukarka może być bardziej precyzyjna i niezawodna, w szczególności podczas drukowania elementów wykonanych z elastycznych gatunków filamentu.

Zmodernizowany ekstruder Bondtech.

Dysza E3D V6 w Prusa i3 MK3S+

E3D V6 jest popularnym produktem w kategorii hotendów all-metal, znanym z wydajności w wysokich temperaturach. MK3S+ używa łącznika zaprojektowanego specjalnie dla Prusa. Zaświadczył on o swojej niezawodności w modernizacji Multi Material i wciąż udowadnia swoją efektywność w zaskakująco kompaktowych gabarytach.

Dysza E3D V6 w oryginalne drukarce 3D Prusa MK3S+.

Sonda SuperPINDA w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Czujnik poziomowania SuperPINDA został zaprojektowany tak, by wykazywał jak największą niewrażliwość na zmiany temperatur. Zawansowana konstrukcja i najwyższej jakości sensor, pozwoliły na wyeliminowanie z konstrukcji czujnika termistora. SuperPINDA gwarantuje, że pierwsza warstwa modelu zawsze będzie wydrukowana tak samo.

Drukarka Prusa MK3S+ z sondą SuperPINDA

Drukarka Prusa MK3S+ z sondą SuperPINDA.

Łożyska Misumi w MK3S+

Metalowe oprawy łożyska Misumi zapewniają stabilne podparcie drukarki i są proste w montażu. Udoskonalone rozwiązania konstrukcyjne w mechanizmie napinania paska osi X oraz wzmocnienie wykonanych z plastiku końcówek osi X wpływają na zwiększenie precyzji pracy urządzenia. Ekstruder dostosowano do druku filametów elastycznych.

Łożyska Misumi w MK3S+

Łożyska Misumi w MK3S+.

Usprawnienia ułatwiające pracę

Prusa MK3S+ zawiera szereg usprawnień, wpływających na ułatwienie drukowania. W urządzeniu zastosowano rewelacyjne paski Gates. Obudowa Einsy ułatwia podłączenie Raspbery Pi. Powłoka antykorozyjna na stalowych płytach zwiększa żywotność tego elementu drukarki. 

Szereg funkcji ułatwiających pracę

Zaawansowane komponenty wpływające zwiększenie jakości pracy

Nowa płyta główna EINSY RAMBo

Urządzenie wyposażone jest w unowocześnioną płytę główną (na cześć Alberta Einsteina oraz słynnego filmowego komandosa nazwaną EINSY RAMBo), która oferuje szereg przydatnych funkcji, takich jak detekcja przepalonych bezpieczników czy wznowienie pracy po utracie zasilania. Płyta zintegrowana jest też z cichymi, wydajnymi sterownikami Trinamic, współpracującymi z interfejsem SPI.

Opcjonalne WiFi z interfejsem OctoPrint

Możesz zwiększyć funkcjonalność urządzenia i wygodę drukowania, podłączając drukarkę do WiFi (na przykład za pośrednictwem Raspberry Pi) i wykorzystując interfejs OctoPrint - otwarte oprogramowanie webowe przeznaczone do kontrolowania parametrów pracy drukarek 3D.

Supercichy wentylator Noctua

Drukarka została wyposażona w nowoczesny, niezwykle cichy wentylator Noctua. Dzięki temu praca urządzenia jest jeszcze bardziej dyskretna i nie powoduje dyskomfortu u przebywających w pobliżu osób lub użytkownika nadzorującego powstawanie wydruku.

Skomunikowane czujniki obrotów wentylatora chłodzącego i ekstrudera

W przypadku zatrzymania się wentylatora chłodzącego lub ekstrudera drugi element również przestaje pracować dzięki wspólnemu systemowi mierzenia prędkości obrotowej. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć uszkodzenia wydruku z powodu nadmiernej wentylacji lub jej braku.

Grzany stół z kompensacją chłodnych rogów - bez podwijania się druku 3D

Funkcja kompensacji chłodnych rogów umożliwia rozprowadzanie ciepła w równomierny sposób, co zapobiega podwijaniu się brzegów wydruku, które stanowi częsty problem podczas drukowania przestrzennego. Jest to szczególnie przydatna opcja podczas pracy z bardziej wymagającymi materiałami, takimi jak ABS czy HIPS, które mają skłonność do kurczenia się wraz ze zmianami temperatury.

Lepsze, dwustronne chłodzenie wydruku

Chłodzenie wytłaczanego materiału odbywa się w tym modelu dwustronnie, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności drukarki oraz poprawienie jakości detali, szczególnie przy trudnych fragmentach takich jak zwisy czy skomplikowane ornamenty.

Automatyczne poziomowanie i kalibracja

Kalibracja drukarki jest w pełni automatyczna - zarówno zerowanie osi X i Y, jak i poziomowanie podgrzewanego stołu roboczego odbywają się bez konieczności ingerencji użytkownika. Pozwala to osiągnąć jeszcze większą precyzję, a także znacznie przyspiesza i ułatwia pracę.

Automatyczna kompensacja przekrzywień osi

Pojawiające się przekrzywienia na osiach są automatycznie kompensowane z dużą precyzją, co pozwala dodatkowo poprawić jakość i dokładność tworzonych wydruków, a także uzyskać lepsze odwzorowanie komputerowego projektu.

Automatyczne ładowanie filamentu i łatwe drukowanie warstwowe w wielu kolorach

Drukarka samodzielnie wykrywa kończący się filament i automatycznie ładuje następną rolkę z zasobnika. Urządzenie wyposażone jest też w funkcję ułatwiającą zmianę koloru filamentu podczas drukowania, co pozwala na tworzenie efektownych, wielobarwnych wydruków warstwowych (funkcja ColorPrint, obecnie zaimplementowana bezpośrednio do oprogramowania Prusa Slicer).

Wykrywanie zapchanej dyszy z wstrzymaniem wydruku

Jeżeli dysza ekstrudera zostanie zapchana (na przykład na skutek niedopasowania temperatury do materiału druku), urządzenie wykryje problem, a następnie wstrzyma pracę aż do momentu naprawienia usterki.

Duży obszar drukowania - 25 x 21 x 21 cm

Obszar roboczy o objętości 11 025 cm3 pozwala na drukowanie naprawdę sporych elementów, i to bez utraty jakości! Maksymalny rozmiar wytwarzanych detali to 250 x 210 x 210 mm - to więcej niż w poprzednich odsłonach (drukarki Original Prusa i3 MK2 oraz MK3 oferowały obszar roboczy o wymiarach 250 x 210 x 200 mm).

Wyświetlacz LCD z czytnikiem kart SD (w zestawie karta 8 GB)

Drukarka wyposażona jest w intuicyjny wyświetlacz LCD i wbudowany czytnik kart SD, za pomocą którego możesz wygodnie wgrywać projekty trójwymiarowych wydruków do urządzenia. Do zestawu dołączona jest kompatybilna karta SD o pojemności 8 GB.

Wysokość warstwy od 0,05 mm

Minimalna wysokość warstwy możliwa do uzyskania w tym modelu wynosi zaledwie 0,05 mm. Dzięki temu możesz wykorzystać drukarkę Prusa i3 MK3S+ nawet w najbardziej precyzyjnych projektach, gdzie wymagany jest najwyższy poziom dokładności.

Obsługiwane materiały

Drukarka Original Prusa i3 MK3S+ współpracuje między innymi z takimi materiałami jak PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi czy poliwęglany. Dodatkowo w zestawie otrzymasz kilogram wysokiej jakości szarego filamentu PLA.

Uwaga!
Urządzenie zostało całkowicie zmontowane przez producenta Prusa Research. W naszej ofercie również drukarka Prusa MK3S+ do samodzielnego montażu.

Różnice względem Prusa i3 MK3

 • Czujnik filamentu IR
 • Ulepszony ekstruder
 • W przyszłości możliwość rozbudowy o drukowanie z wielu materiałów

Dlaczego warto wybrać Original Prusa I3?

 • Świetne wsparcie - Prusa zapewnia pełne wsparcie 24h na dobę, 7 dni w tygodniu za pomocą Live Chat i e-mail w kilku językach.
 • Najlepsze instrukcje montażu - obszerne i kolorowe instrukcje znacznie ułatwiają i przyspieszają montaż drukarki.
 • Możliwość ulepszania - drukarkę można ulepszać do nowej wersji bez konieczności kupowania całej nowej drukarki.
 • Montaż to zabawa - zrozumiesz podstawy konstrukcji drukarki 3D i dostaniesz ogromną przewagę przy rozwiązywaniu potencjalnych problemów i wymianach części.
 • Ustawienia przygotowane do natychmiastowego rozpoczęcia drukowania - Prusa zapewnia wysokiej jakości ustawienia drukowania i rozwija własne oprogramowanie do cięcia modeli na warstwy.
 • Jakość gwarantuje Josef Prusa - Prusa Research jest firmą z branży druku 3D z Pragi w Czechach. Została założona w 2012 roku przez Josefa Prusę, jednego z ojców ruchu RepRap jako jednoosobowy startup i zdołała już rozrozsnąć się do ponad 160 osób.

Przeczytaj o portalu społecznościowym dla użytkowników drukarek 3D Prusa!

Specyfikacja techniczna
Napięcie zasilania: 

od 110 V do 220 V (AC - sieciowe)

Wyświetlacz: LCD
Dokładność druku:  10 x 10 x 5 mikronów
Prędkość druku:  200+ mm/s
Wysokość warstwy od 0,05 mm do 0,35 mm
Średnica dyszy:

standardowa: 0,4 mm

Obsługiwany filament:

PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi, poliwęglany...

Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  .stl, .obj, .jpg
Oprogramowanie:  Cura, KISSlicer, Simplify3D, Slic3r
Kalibracja: automatyczna kalibracja osi XYZ w 9 punktach / korekcja stołu osi
Ilość ekstruderów:

1

Czujnik filamentu:

tak - IR

Power Panic:

tak

Kompatybilność z OctoPrint:

tak

Zaawansowane czujniki:

4 termistory, czujniki obrotów wentylatorów, przesunięcia warstw

Cechy specjalne:

Koła zębate Bondtech, wentylator Noctua, super ciche sterowniki Trinamic

Powierzchnia wydruku:

magnetyczny stół z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej z PEI

Temperatura dyszy: maks. 300 °C
Temperatura stołu roboczego: maks. 120 °C
Wymiary drukarki:  419 x 419 x 381 mm
Rozmiar druku:  250 x 210 x 200 mm
Masa: 6,35 kg

Uwaga!

Należy zawsze upewnić się, że druk pierwszej warstwy przylega do blatu! 

Więcej informacji można znaleźć na filmie.

W zestawie

 • Drukarka (zmontowana)
 • Próbka filamentu PLA - 2 x 25 g 
 • Karta 8 GB

Opinia eksperta o drukarce Prusa i3 MK3S+

Drukarka 3D Prusa i3 MK3S+ cieszy się znakomitymi opiniami na całym świecie. To wysokiej klasy sprzęt, który polecam każdemu, komu zależy na bardzo dobrej jakości narzędziu przystosowanemu do druku wysoce precyzyjnych modeli 3D.

Prusa i3 MK3S+ jest następcą swojej starszej wersji - aktualizacji uległ między innymi ekstruder oraz jego system chłodzenia. Teraz wentylator odpowiadający za odprowadzanie rozgrzanego powietrza jest wyposażony w czujnik obrotów. Oznacza to, że w momencie wykrycia nieprawidłowości pracy systemu chłodzącego, czynności ekstrudera zostaną wstrzymane, aby uniknąć uszkodzeń.

Z chęcią mogę zarekomendować to urządzenie praktycznie każdemu miłośnikowi druku 3D.

Jakub Kałka, zespół Botland

Materiały zostały zapożyczone ze strony: https://pl.prusa3d.com/

3D - rozmiar druku 250x210x200 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - dokładność 0.1 mm
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 200 mm/s
3D - grubość druku 0.05 - 0.35 mm
3D - temp. dyszy 300 °C
3D - temp. stołu 120 °C
Szerokość opakowania 47.5 cm
Wysokość opakowania 51 cm
Głębokość opakowania 54 cm
Masa opakowania 12.75 kg

Agata

12/06/22

Pytanie: Jaki rodzaj płyty dołączany jest do podstawowego zestawu? Czy do druku precyzyjnego warstwy 0,05 mam należy dokupić dyszę inną niż w zestawie?
Odpowiedź: Oferowane przez nas drukarki są wysyłane z płytą gładką. Standardowa dysza powinna wystarczyć do tego typu druków, ewentualnie można się zaopatrzyć w najmniejszą obecnie dostępną dyszę od Prusy, czyli 0,25 mm https://botland.com.pl/dysze/15789-dysza-025mm-dla-e3d-v6-filament-175mm-oryginalna-prusa-5904422324773.html.

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+ - zmontowana

4.8/5

Średnia Ocena

14

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Dariusz 03.07.2023 Potwierdzony zakup
Super sklep .
Torsten 30.03.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystkiego najlepszego +++ Chętnie ponownie
Szymon 30.12.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko ok działa Super!!!!!!
Piotr 20.11.2022 Potwierdzony zakup
Świetny produkt wysokiej jakości.
Paweł 30.10.2022 Potwierdzony zakup
Znakomita.
Grzegorz 30.09.2022 Potwierdzony zakup
Drukarka w pełni zmontowana, prosta w uruchomieniu. Automatyczna referacja po uruchomieniu bądź przed wydrukiem, prosta przez to w obsłudze. Ekran dosyć prosty (nie dotykowy) ale przez to może być niezawodny. Pomimo prostoty, ekran podaje to co najistotniejsze dla obsługującego. Materiały użyte do wykonania urządzenia oceniam wysoko, konstrukcyjnie też można powiedzieć że prosta ale sztywna/solidna budowa. Bogaty zestaw narzędzi do obsługi czy konserwacji. Bardzo dobra instrukcja obsługi i nastaw w wersji papierowej oraz dużo dodatkowych informacji w sieci. Wygląd u mnie ma znaczenie drugorzędne, niemniej jednak dla mnie dobrze się prezentuje bo przypomina swoją miniaturą duże bramowe centrum obróbcze. Po dwóch tygodniach użytkowania wraz z synami uważamy, że to był dobry zakup.
Szymon M. 12.04.2022 Potwierdzony zakup
Amatorska zabawa i proste przyrządy produkcyjne nie są dla niej wyzwaniem.
Krystyna B. 09.11.2021 Potwierdzony zakup
Wszystko w jak najlepszym porządku
Marcin C. 19.10.2021 Potwierdzony zakup
Świetny sprzęt, bardzo polecam!
Anna M. 02.06.2021 Potwierdzony zakup
Towar zgodny z opisem, doskonały kontakt. Polecam w 100%
Marcin 04.01.2024 Potwierdzony zakup
Robert 28.10.2022 Potwierdzony zakup
Kamil 30.09.2022 Potwierdzony zakup
Jiří 24.12.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: