- EOL
Uwaga! Sprzedaż produktu została zakończona. Sprawdź inne w tej kategorii. |
Opis produktu: Czujnik przepływu cieczy YF-S402 6l/min - gwint M11x1.25
Prosty czujnik do pomiaru przepływu cieczy. Składa się z wiatraczka, na którym umieszczony jest magnes oraz czujniki Halla. Poprzez zliczanie impulsów kręcącego się wiatraka w prosty sposób można zmierzyć przepływ cieczy. Dzięki tej metodzie część elektroniczna czujnika nie ma kontaktu z wodą.
Urządzenia posiada trzy przewody:
- czerwony - napięcie zasilania od 5 V do 24 V
- czarny - masa
- żółty - impulsowy sygnał wyjściowy
Poprzez zliczanie impulsów można w prosty sposób śledzić przepływ cieczy. Każdy impuls to około 14 ml. Należy zauważyć, że nie jest to czujnik do pomiarów precyzyjnych. Jednakże jest idealny do zastosowań hobbystycznych, gdzie nie jest wymagana większa precyzja niż 10 %.
Produkt kompatybilny z Arduino Producent udostępnia przykładowy program dla Arduino wraz ze schematem podłączenia. Projekt dostępny w przewodniku użytkownika. |
Specyfikacja czujnika przepływu
- Napięcie zasilania: od 5 V do 24 V
- Pobór prądu dla 5 V: 15 mA
- Zakres pomiarowy: od 0,3 l/min do 6 l/min
- Temperatura pracy: do 80 °C
- Dopuszczalna wilgotność: 35 % - 90 % RH
- Dopuszczalne ciśnienie wody: 0,8 MPa
- Ilość impulsów na litr: 73
- Montaż na rurę o średnicy M11x1.25
- Materiał: plastik
- Wymiary: 58 x 34,9 x 26,7 mm
Zbuduj własny przepływomierz!
Czujniki przepływu cieczy mają za zadanie mierzyć ilość cieczy przepływającej przez rurociąg w określonym czasie. Czujnik YF-S402 umożliwia pomiar czasu przepływu cieczy z maksymalną przepustowością 6l/min. Pomiar przepływu cieczy umożliwia monitorowanie zużycia wody, a także precyzyjne sterowanie procesem nawadniania roślin. Czujnik YF-S402 umożliwia m.in. prototypowanie systemów pomiarowych, a także zbudowanie automatycznej podlewaczki roślin bądź makiety hydroelektrowni.
Czujnik YF-S402 - efekt Halla w praktyce
W swojej zasadzie działania, czujnik YF-S402 wykorzystuje zjawisko Halla. Na obracającej się turbinie (organ ruchomy) jest umieszczony magnes. Wprawienie turbiny w ruch obrotowy, poprzez wywieranie ciśnienia na jej łopatki, powoduje równocześnie wprawienie w ruch magnesu umieszczonego na wale turbinki. Magnes ten, przemieszczając się względem nieruchomego magnesu, powoduje powstanie pola magnetycznego, które indukuje napięcie Halla, przetwarzane na impulsy. Pojedynczy impuls jest równoznaczny z pojedynczym obrotem turbiny i przepłynięciem ok. 13,70 ml cieczy.
Przydatne linki |