Kamery do Arduino i Raspberry Pi
W naszym sklepie oferujemy ponad 80 rodzajów kamer do różnych zastosowań. Znajdziesz tu zarówno sprzęt do profesjonalnego użytku, jak i moduły, które doskonale sprawdzą się w prototypowaniu lub w niewielkich projektach studenckich. Urządzenia te są znakomicie przystosowane do współpracy z popularnymi płytkami, takimi jak Arduino czy Raspberry Pi. Kamery to często wykorzystywane komponenty w skomplikowanych urządzeniach z dziedziny robotyki.
Co dzisiaj dają nam kamery?
W dzisiejszych czasach kamery znajdują się na każdym kroku, a efekty ich pracy wykorzystuje się codziennie. Praktycznie każdy smartfon posiada co najmniej dwie kamery (z przodu i z tyłu urządzenia), a obecna technologia pozwoliła na taki stopień ich miniaturyzacji, że możliwe są już projekty, które zakładają umieszczanie i ukrywanie ich w długopisach lub na przykład w oprawkach okularów (jak te, które zaoferował Snapchat). W dużych miastach większość publicznych miejsc jest stale śledzona przez zestawy kamer. Powstają też specjalne aplikacje na systemy Android lub iOS - takie jak Aipoly, która w założeniu jest tworzona z myślą o pomocy niewidomym. Urządzenie korzysta z kamery i przetwarza zaobserwowany obraz na swój format, a następnie porównuje go z własną bazą danych i zwraca odpowiedź w postaci nazwy zaobserwowanego przedmiotu. Firma Var Unit stworzyła system wizyjny Surveily, który działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Za pomocą systemu kamer potrafi jednocześnie rozpoznać wiele twarzy z jednego obrazu, przeanalizować obraz, wyszukać cechy szczególne twarzy, a następnie przetworzyć takie informacje na swój format i wyszukać podobieństwa z bazą danych. Wszystko to odbywa się w bardzo krótkim czasie i jest bardzo skuteczne. Obecnie takie systemy wprowadzane są do fabryk (przykładowo w celu automatyzowania obsługi pracowników), a w przyszłości mogą być wprowadzane także w miejscach publicznych, na przykład by pomagać w zapobieganiu atakom terrorystycznym.
Co oferujemy?
W naszym asortymencie znajdziesz inteligentne czujniki obrazu, dzięki którym robot będzie mógł wyszukiwać przedmioty. Posiadamy również kamery z modułami sztucznej inteligencji, zestawy wizyjne dla określonych robotów (na przykład uArm dla robota Swift Pro), kamery typu CMOS (stosowane przy kontroli produkcji, lub na przykład w lustrzankach).
Większość kamerek przystosowanych jest do komunikacji przez interfejsy UART, SPI, I2C lub USB. Posiadamy nawet przygotowany moduł z kamerą termowizyjną, który potrafi rejestrować promieniowanie IR z zakresu od 8 do 14 μm. Oferujemy również kamerki, których cena jest znacząco niższa - doskonale sprawdzą się one w mniej specjalistycznych projektach. Wykorzystując takie komponenty, możesz na przykład zbudować własny aparat, robota korzystającego z systemu wizyjnego.