Raspberry Pi SSD Kit 256GB - zestaw z dyskiem SSD do Raspberry Pi 5
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Diody LED i akcesoria - Dioda LED, to urządzenie półprzewodnikowe, które emituje promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni, pod wpływem przepływu prądu przez jej strukturę. Diody led produkowane obecnie charakteryzują się szeroką paletą emitowanych kolorów, włącznie z światłem białym, a także emisją fotonów spoza pasma widzialnego - w podczerwieni czy ultrafiolecie. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz potrzebne diody elektroluminescencyjne oraz akcesoria do ich montażu czy ich zasilania lub sterowania.
Dioda LED 5mm RGB matowa wsp. katoda - 5 szt.
Dioda LED 5 mm RGB, wspólna katoda. Soczewka matowa - lepiej rozpraszająca światło. Pakowana po 5 sztuk.Dioda LED 5mm RGB wsp. anoda - 5 szt.
Dioda LED 5mm RGB, wspólna anoda. Soczewka przeźroczysta. Pakowana po 5 sztuk.Dioda LED 5 mm RGB wsp. katoda - 5szt.
Dioda LED 5 mm RGB, wspólna katoda. Soczewka przeźroczysta.Oprawka LED 5mm - nylonowa długa - 10szt.
Oprawka do diod LED 5mm , wykonana z nylonu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno. Cena za 10 szt .Dioda LED 5mm 12V z rezystorem i przewodem - czerwona - 5szt.
Dioda LED 5 mm czerwona z dołączonym rezystorem i przewodem o długości 20 cm. Zasilana jest napięciem 12 V DC. Cena za 5 szt.Oprawka LED 5mm - metalowa wklęsła - 10szt.
Wklęsła oprawka przeznaczona do diod LED 5 mm. Została wykonana z metalu, wewnątrz oprawki umieszczono wkładkę izolacyjną z tworzywa sztucznego . Oprawki mają za zadanie...Zestaw diod LED 5mm - justPi - 30szt.
Zestaw diod LED w obudowie DIP 5 mm . Zawiera aż 30 diod w 3 kolorach - 10 sztuk w kolorze czerwonym, 10 sztuk w kolorze zielonym oraz 10 sztuk w kolorze żółtym. Elementy...Oprawka LED 5mm - metalowa wypukła - 5szt.
Oprawka wypukła do diod LED 5mm wykonana z metalu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno .Zestaw diod LED 5mm 160szt. z rezystorami + organizer
Zestaw składa się z 160 sztuk diod LED 5 mm : po 50 żółtych, czerwonych i zielonych elementów oraz 10 diod w kolorze niebieskim. W komplecie znajdują się również: 200 sztuk...Dioda LED 5mm biała ciepła clear - 5szt.
Dioda LED 5 mm biała ciepła. Przeźroczysta soczewka. Jasność: 14 000 mcd. Kąt świecenia: 15 °. Cena za 5 sztuk.Dioda LED 10mm czerwona - 10szt.
Dioda LED 10 mm czerwona dyfuzyjna. Cena za 10 sztuk.Dioda LED 5mm czerwona - 10szt. - justPi
Zestaw 10 sztuk diod LED w kolorze czerwonym . Średnica soczewki ma rozmiar 5 mm. Diody emitują promieniowanie w zakresie światła widzialnego . Przeznaczone są do montażu...Zestaw diod LED 5mm 10szt. z rezystorami
Zestaw 10 diod LED 5 mm z rezystorami. W skład zestawu wchodzą: 10 szt. rezystorów 1,2 kΩ oraz po 3 szt. zielonych, czerwonych i żółtych diod oraz 1 dioda niebieska.Zestaw diod LED 5mm - justPi - 16szt.
Zestaw diod LED w obudowie DIP 5 mm . Zawiera aż 16 diod w 4 kolorach - 5 sztuk w kolorze czerwonym, 5 sztuk w kolorze zielonym, 5 sztuk w kolorze żółtym oraz 1 sztukę diody...Moduł Pixel Boost - bufor napięcia 3,3V/5V dla diod WS2812B
Moduł wykorzystywany do sterowania diodami WS2812B w przypadku mikrokontrolerów z pracujących na pięciem 3,3 V. Zawiera bufor, który pozwala na konwersję napięć. Wymiary modułu...Dioda LED 5mm 12V z rezystorem i przewodem - zielona - 5szt.
Dioda LED 5 mm zielona z dołączonym rezystorem i przewodem o długości 20 cm . Zasilana jest napięciem 12 V. Prąd maksymalny diody wynosi 22 mA . Kąt świecenia diody to 30° ....Dioda LED 5mm 12V z rezystorem i przewodem - niebieska - 5szt.
Dioda LED 5 mm niebieska z dołączonym rezystorem i przewodem o długości 18 cm. Zasilana jest napięciem 12 V DC.Pasek LED RGB WS2811 - cyfrowy, adresowany - IP65 30 LED/m, 7,2W/m, 12V - 5m
Indywidualnie adresowe diody LED RGB umieszczone w 5 metrowym pasku o gęstości 30 diod na metr. Każdy piksel składający się z trzech diod RGB może emitować barwę z 24-bitowej...Dioda Power LED Star 1 W - czysta biel z radiatorem
Dioda typu Power LED o mocy 1 W z radiatorem. Emituje promieniowanie o zimnej, białej barwie zbliżonej do światła dziennego.Dioda Power LED Star 3 W - biała neutralna z radiatorem
Dioda typu Power LED biała neutralna o mocy 3 W z radiatorem.Dioda Power LED Star 1 W - biała ciepła z radiatorem
Dioda typu Power LED biała - ciepła o mocy 1 W z radiatorem.Dioda Power LED Star 3 W - biała z radiatorem
Dioda typu Power LED biała - zimna o mocy 3 W z radiatorem.Zestaw 250 dodatkowych elementów do zestawu FORBOT Mistrz Elektroniki
Zestaw składa się z dodatkowych diod, przycisków, potencjometrów oraz rezystorów . Elementy elektroniczne zostały posegregowane w opisane woreczki strunowe. Dodatkowe elementy...Zobacz również
Diody świecące są bardzo popularnym elektrycznym źródłem światła, które w wielu zastosowaniach wypiera konwencjonalne żarówki termiczne, halogenowe czy świetlówki - także te kompaktowe, dostępne pod postacią żarówek energooszczędnych. Nie zawsze tak było - w momencie wprowadzenia na rynek, diody LED emitowały niewiele światła i wykorzystywane były jedynie jako zamiennik niewielkich żarówek i jarzeniówek, używanych jako np. kontroli w sprzęcie elektronicznym. Dopiero niedawno w handlu pojawiły się diody elektroluminescencyjne, zdolne do oświetlania otoczenia. Zbiegło się to w czasie z wprowadzeniem białych diod LED, wykorzystujących specjalne luminofory i wielokolorowe struktury LED do emisji szerokiego widma światła.
Pierwsze diody elektroluminescencyjne pojawiły się na rynku w 1962 roku - emitowały one światło podczerwone o niskiej intensywności. Przez kolejne sześć lat firma HP rozwijała te rozwiązania, aby stworzyć pierwszą czerwoną diodę LED. Charakteryzowały się one niewielką intensywnością, co sprawiło, że nadawały się jedynie do wykorzystania jako indykatory. To wtedy powstały popularne do dzisiaj diodowe wyświetlacze siedmiosegmentowe. W kolejnych dekadach rozwijano materiały półprzewodnikowe i ich technologię, co umożliwiło powstanie coraz intensywniejszych kolorów w szerszej gamie długości fal pracy. Pozwoliło to na stworzenie również białych diod LED, które są wykonane z materiałów emitujących kolory czerwony, zielony i niebieski, dzięki czemu nasze oko rejestruje ich emisję jako światło białe. Przez 40 lat swojego rozwoju diody elektroluminescencyjne zwiększyły swoją sprawność emisji (w lumenach na wat) o około siedem rzędów wielkości. Nowoczesne diody LED są dostępne w zakresie długości fal widzialnych, ultrafioletowych i podczerwonych i charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością emisji.
W diodach LED światło wytwarzane jest na skutek rekombinacji elektronów i dziur w półprzewodniku. Proces ten nazywany jest elektroluminescencją, stąd też nazwa tych elementów. Dioda LED jest urządzeniem złączowym. W strukturze PN występują naturalne obszary wzbogacone, gdzie występuje nadmiar elektronów (N) i dziur (P). Pod wpływem przyłożonego prądu, elektrony przemieszczają się z regionu N i rekombinują z dziurami istniejącymi w regionie P. Wolne elektrony znajdują się w paśmie przewodnictwa, zaś dziury w paśmie walencyjnym. Różnica poziomów energetycznych musi zostać rozproszona, aby zrekombinować elektrony i dziury. Energia ta jest emitowana w postaci fotonu światła. Długość emitowanej fali elektromagnetycznej zależna od przerwy energetycznej - odległości pomiędzy pasmem przewodnictwa i pasmem walencyjnym - danego półprzewodnika.
W porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła, które przetwarzają energię elektryczną na ciepło, a następnie na światło, diody LED (Light Emitting Diodes) przetwarzają energię elektryczną bezpośrednio na światło. Zapewniają w ten sposób wydajne generowanie światła przy niewielkich stratach energii elektrycznej.
W Botland podzieliliśmy dostępne diody na diody LED RGB, paski i matryce LED, diody laserowe, diody IR podczerwone oraz wszelkie akcesoria do LED takie jak oprawki i sterowniki. Typy diod różnią się parametrami takimi jak długość fali, sterowanie cyfrowe, soczewka, kąt oświetlenia, klasa szczelności, barwa światła i moc nominalna.
Przed podłączeniem do baterii najczęściej stosuje się rezystory. Rezystor (opornik) to podstawowy komponent elektroniczny służący do ograniczenia wartości płynącego przez niego prądu elektrycznego. Pełny poradnik podłączania diod LED zamieściliśmy na Botland Blog.
Najprostszym sposobem zasilania diody LED jest użycie źródła stałego napięcia DC, które już zasila inne układy elektroniczne w obwodzie. Prąd możesz regulować za pomocą odpowiedniego rezystora - nie podłączaj diody LED bezpośrednio do baterii lub zasilacza, ponieważ ulegnie zniszczeniu na skutek przepływającego przez nią nadmiernego prądu.
Aby obliczyć zużycie energii przez diodę LED, wystarczy pomnożyć jej napięcie (w woltach) przez natężenie prądu (w amperach). Wynik, wyrażony w watach, to ilość energii, jaką zużywa dioda LED.
Diody, ogólnie rzecz biorąc, są zbudowane z bardzo cienkich warstw materiału półprzewodnikowego. Jedna warstwa ma nadmiar elektronów, podczas gdy druga ma ich niedobór. Producenci mogą obecnie wytwarzać takie warstwy o grubości zaledwie 0,5 mikrona lub jeszcze mniejszej.