Filtruj według
Cena
8 161
Napięcie wyjściowe
Więcej (11) Ok Wyczyść
Moc nominalna
Więcej (47) Ok Wyczyść
Wydajność prądowa
Więcej (36) Ok Wyczyść
Zasilacz - typ
Więcej (1) Ok Wyczyść
Wtyk
Więcej (14) Ok Wyczyść
Producent
Liczba gniazdek
Więcej (5) Ok Wyczyść
Długość przewodu
Więcej (6) Ok Wyczyść
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Zasilacze

Ilość produktów: 1
Loading...

Zasilacz montażowy Mean Well LRS-100-5 - 5V/18A/90W

Zasilacz Mean Well o mocy 90W. Napięcie wejściowe od 85 V do 264 V AC oraz od 125 V do 373 V DC. Napięcie wyjściowe jest równe 5 V. Prąd wyjściowy do 18 A.
5.0 (1)
Indeks: ZAS-06023
Indeks: ZAS-06023
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 89,90 zł Cena 89,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zasilacz – podstawowe informacje

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zasilaczy - w zależności od docelowego urządzenia, posiadają różne parametry prądu wyjściowego i wymagają różnych warunków. Dobór zasilacza powinien być każdorazowo dopasowany do wymagań prądowych urządzenia, które będzie zasilał. Należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na moc zasilacza, ale również zakres napięć. Urządzenia ze zbyt niskim napięciem wejściowym nie będą prawidłowo zasilać podłączonego sprzętu. Niezwykle ważna jest również sprawność zasilacza i jego typ, a w zasadzie przeznaczenie (np. zasilacz komputerowy, zasilacze typu desktop lub zasilacz do komputera biurowego)

Rodzaje zasilaczy

Najbardziej uniwersalne są zasilacze laboratoryjne. To urządzenia, które są bardzo pomocnymi narzędziami przy pracy robotyka czy elektronika. Umożliwiają dostosowanie odpowiednich parametrów napięcia do właśnie budowanych urządzeń lub na przykład przy kalibracji, naprawach czy nauce. Przeważnie są wyposażone w standardowy wentylator zapewniający odpowiedni poziom chłodzenia, a także modularne okablowanie.

Podobną grupę stanowią generatory funkcyjne, które charakteryzują się możliwościami generowania przebiegów prądu o określonym kształcie funkcji - na przykład prostokątne, piłokształtne czy sinusoidy. Stosuje się je albo na uczelniach technicznych, do czujników analogowych, do testowania obwodów, układów scalonych czy do badań naukowych.

Zasilacze dogniazdkowe to produkty dopasowane do swoich docelowych urządzeń. Charakteryzują się możliwością łatwego podłączenia do gniazda ściennego i odpowiednią wtyczką umożliwiającą podłączenie do sprzętu.

Jak dobrać zasilacz? Podczas wybierania konkretnego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie parametry napięcia i natężenia oraz na odpowiednią wtyczkę na końcu przewodu. Zasilacze z tej kategorii najczęściej są stosowane do płytek rozwojowych (takich jak Raspberry Pi czy Arduino). Ponadto urządzenie nie może wyróżniać się zbyt niskim napięciem wejściowym.

Co jeszcze oferujemy?

W ofercie posiadamy także zasilacze montażowe - większość z produktów przeznaczonych jest do zastosowania z listwami LED, które często używane są w nowoczesnych rodzajach oświetlania domu lub biura. Proponujemy także zasilacze na szynę DIN do zastosowania zarówno w przemyśle, jak i w domu lub biurze.

Zasilacze awaryjne UPS pozwalają natomiast na bezpieczne korzystanie ze sprzętu, który mógłby ulec uszkodzeniu w wyniku nagłego zaniku napięcia lub wskutek zmian parametrów (na przykład do komputerów stacjonarnych). Zasilacze ATX to narzędzia o szerokim spektrum zastosowań, jednak najczęściej używa się ich w komputerach stacjonarnych w celu dostarczania napięcia o różnorodnych parametrach do różnych komponentów (m.in. karta graficzna). Oferujemy zasilacze komputerowe (zasilacz PC) o wysokiej sprawności.

Pozostały asortyment kategorii

W podkategorii “Przewody i przejściówki” znajdziesz duży wybór przewodów różnego typu o zróżnicowanych długościach oraz wiele różnorodnych przejściówek. Posiadamy także listwy zasilające i przedłużacze, dzięki którym będzie Ci łatwiej kontrolować większą ilość podłączonych urządzeń naraz.

Sprawdź również ofertę generatorów prądu, dzięki którym będziesz mógł na przykład odzyskiwać energię ze swojego kranu. Znajdziesz tu także zasilacze samochodowe z pojedynczymi i wieloma gniazdami USB lub na przykład podstawki pod telefon z funkcją ładowania indukcyjnego.

Zasilacze - FAQ

Zasilacz jest przeznaczony do dostarczania energii elektrycznej do innych urządzeń – np. komputera, wzmacniacza audio czy też oświetlenia LED. Podstawowe parametry każdego zasilacza to rodzaj i wartość napięcia wyjściowego, maksymalny prąd wyjściowy oraz dopuszczalna moc obciążenia.

W przypadku zasilaczy stałonapięciowych podstawowym testem jest pomiar napięcia na wyjściu urządzenia – powinno ono mieścić się w zakresie podanym przez producenta w dokumentacji zasilacza. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niektórych poważnych uszkodzeń podłączenie „nieznanego” zasilacza do sieci może spowodować zwarcie w instalacji elektrycznej.

Komputery stacjonarne wykorzystują tzw. zasilacze ATX – solidne zasilacze impulsowe o mocy rzędu kilkuset watów, występujące w obudowach o standaryzowanych rozmiarach. Do laptopów przeznaczone są natomiast zasilacze typu desktop, wyposażone w określony rodzaj wtyku lub zestaw wymiennych końcówek, kompatybilnych z komputerami różnych producentów.

Zasilacz impulsowy wykorzystuje specjalny sterownik elektroniczny, który obniża napięcie wyjściowe poprzez odpowiednie, szybkie przełączanie napięcia uzwojenia pierwotnego specjalnego transformatora. Podwyższenie częstotliwości skutkuje nie tylko redukcją rozmiarów transformatora, ale także znacznym zwiększeniem sprawności zasilacza (za cenę wyższego poziomu zakłóceń).