Opis produktu: Serwo TowerPro MG-996R Robot 360 praca ciągła 360 stopni
Mocne serwo typu standard. Pracuje jako silnik DC. Zasilane napięciem od 4,8 V do 6,6 V.
Specyfikacja serwa TowerPro MG-996R
- Napięcie zasilania: od 4,8 V do 6,6 V
- Nie posiada ogranicznika ruchu
- Wymiary: 40,7 x 19,7 x 42,9 mm
- Masa: 55 g
- Parametry dla 4,8 V:
- Moment: 9,4 kg*cm (0,83 Nm)
- Prędkość: 0,19 s/60°
- Parametry dla 6,0 V:
- Moment: 11 kg*cm (1 Nm)
- Prędkość: 0,15 s/60°
- W komplecie zestaw orczyków, podkładek i wkrętów.
W naszej ofercie posiadamy także przewody oraz sterowniki serw.
Sterowanie
Częstotliwość sygnału sterującego to standardowe dla serwomechanizmów modelarskich 50 Hz z wypełnieniem z zakresu 1 - 2 ms. Podanie wartości wyższej niż próg ok. 1,5 ms powoduje ruch serwomechanizmu w jedną stronę, z prędkością maksymalną. Analogicznie podanie wartości niższej spowoduje ruch w drugą stronę. Serwo nie zwalnia w okolicy środka zakresu.
Serwo TowerPro MG-996R Robot 360 praca ciągła 360 stopni Sklep Botland
Solidne serwo TowerPro MG-996R Robot 360 jest wyposażone w szereg akcesoriów, umożliwiających pewne zamontowanie zarówno samego serwomechanizmu, jak i elementów przeniesienia napędu. W komplecie, oprócz serwa, znajduje się zestaw elementów montażowych (cztery śruby mocujące wraz z mosiężnymi tulejkami oraz wibroizolatorami), a także cztery orczyki w różnych rozmiarach i kształtach: dwa okrągłe, jeden 4-ramienny oraz jeden sześcioramienny.
Podłączenie i sterowanie serw 360o
Serwa do pracy ciągłej 360° mają diametralnie inną konstrukcję oraz zakres zastosowań w porównaniu do konwencjonalnych serwomechanizmów modelarskich o ograniczonym kącie obrotu. W tym przypadku sterowanie odbywa się wprawdzie także przez podanie sygnału PWM na wejście kontrolne, ale zmienną podlegającą regulacji jest prędkość obrotów (oraz kierunek), a nie pozycja kątowa orczyka.
Serwomechanizmy 360o przypominają pod względem funkcjonalnym zwykłe silniki DC z przekładnią. Istnieje jednak spora różnica w elektronicznej metodzie sterowania – zamiast mostka H, niezbędnego do uruchomienia zwykłego silnika komutatorowego, w tym przypadku wystarczy zwykłe wyjście cyfrowe PWM – wejście serwa może być zatem podłączone bezpośrednio do portu mikrokontrolera. Takie rozwiązanie znacząco upraszcza konstrukcję elektroniki sterującej.