Opis produktu: PiTray mini - moduł do zastosowań przemysłowych - do Raspberry Pi Compute Module 4 - DFRobot DFR0827
PiTray mini od DFRobot to płytka wejścia / wyjścia, która umożliwia tworzenie klastrów z modułem Raspberry Pi Compute Module 4 wyposażonym w złącza USB 2.0 i GPIO. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, ale nie zostały wyposażone w złącza typu USB czy HDMI. Dostęp do tych gniazd dostarcza im PiTray mini, która została zaprojektowana w celu aktualizacji, konfiguracji i rozbudowy systemu dla Compute Module 4. Może służyć także jako zintegrowana płytka rozwojowa. Posiada również możliwości flashowania obrazu systemu operacyjnego do eMMC na CM4.
Przegląd funkcji
- Kompatybilna ze wszystkim modułami Compute Module 4 w wersji z wbudowanym gniazdem na kartę pamięci microSD lub z pamięcią eMMC.
- Zdolna do flashowania obrazu systemu operacyjnego do eMMC na CM4 bez konieczności uzupełnienia o dodatkowe elementy.
- Wymiary i otwory montażowe zgodne z Raspberry Pi w wersji B: 3B / 3B+ i 4B.
Na stronie producenta dostępny jest szczegółowy przewodnik użytkownika, który zawiera instrukcję obsługi i konfiguracji.
Specyfikacja techniczna PiTray
- Kompatybilny z: Raspberry Pi Compute Module 4 (CM4)
- Wyprowadzenia:
- złącza Raspberry Pi HAT
- złącze HDMI 2.0
- gniazdo Gigabit Ethernet RJ45
- złącze USB 2.0 typu A
- gniazdo na kartę pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- złącze USB typu C doprowadzające zasilania i przeznaczone do programowania eMMC Raspberry Pi Compute Module 4
- Przełącznik trybu: programowanie / tryb normalny
- Przycisk RUN - do szybkiego resetowania modułu
- Sygnalizacja stanu: diody LED
- czerwona dioda LED: zasilanie
- zielona dioda LED: aktywność, urządzenie włączone
- 2 otwory montażowe zgodne z rozstawem Raspberry Pi Compute Module 4
- Wymiary: 85 x 56 mm
W naszym sklepie znajdziesz także moduły CM - zminiaturyzowaną wersję minikomputera Raspberry Pi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów.
PiTray mini - wygodne testowanie prototypów
Kiedy tworzymy prototyp urządzenia elektronicznego w postaci uniwersalnego układu sterowania, zwykle jego konstrukcja jest wyposażona w procesor lub mikrokontroler, który wymaga zaprogramowania. W każdym takim przypadku, proces tworzenia prototypu wiąże się ze sprawdzeniem prawidłowości działania poszczególnych funkcji podczas uruchomienia testowego - dotyczy to zarówno samej warstwy sprzętowej jak i programowej. Wówczas możemy w prosty sposób, krok po kroku zbadać nasz prototyp pod kątem występowania potencjalnych nieprawidłowości w działaniu i ich wyeliminowania. Dotyczy to także miniaturowych modułów obliczeniowych CM4 od Raspberry Pi, które możesz przetestować za pomocą płytki prototypowej DFRobot PiTray.
Moduł komputerowy Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 w zastosowaniach
Raspberry Pi CM4 Compute Module 4, to miniaturowy moduł elektroniczny o wymiarach wynoszących zaledwie 40mm x 50mm. W tym module, zastosowano główny układ scalony Broadcom BCM2711 SoC, zawierający czterordzeniowy procesor Cortex-A72 taktowany zegarem 1,5GHz oraz procesor graficzny Video Core VI, który wspiera przetwarzanie obrazu w jakości 4K. Moduł obliczeniowy CM4 został zaprojektowany z myślą o pracy w klastrach komputerowych, które znajdują zastosowanie w zautomatyzowanych fabrykach oraz przy rozwiązywaniu zaawansowanych problemów inżynierskich, takich jak np. oszacowywanie kosztów związanych z czasowymi wyłączeniami remontowymi w systemach elektroenergetycznych o zasilaniu wielostronnym.
Przydatne linki |