Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 - 1 GB RAM + 8 GB eMMC + WiFi / Bluetooth - CM4101008
Raspberry Pi CM4 to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci eMMC. Moduł wyposażony w komunikację bezprzewodową WiFi / Bluetooth oraz złącze U.FL, które pozwala na montaż zewnętrznej anteny. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Uwaga! Minimalna ilość zamówienia dla tego produktu wynosi 200 szt. |
Wyprowadzenia Raspberry Pi Compute Module 4.
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHzSpecyfikacja CM4 Compute Module
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 1 GB
- Pamięć eMMC: 8 GB
- Komunikacja: WiFi / Bluetooth
- Antena WiFi: wbudowana (dodatkowe złącze U.FL do podłączenia zewnętrznej anteny)
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Pi CM4 - Moc Raspberry Pi 4B w mniejszej oprawie
W czerwcu 2019 roku, Raspberry Pi Foundation wprowadziła na rynek Raspberry Pi 4B - minikomputer jednopłytkowy, który wyznacza nowe kierunki rozwoju w informatyce. Ta konstrukcja jest dowodem na to, że miniaturowe wersje komputerów coraz bardziej zbliżają się swoimi osiągami do pełnowymiarowych komputerów osobistych. Już nieco półtora roku później, na rynku pojawił się moduł obliczeniowy Raspberry Pi CM4, który wykorzystuje te same najważniejsze podzespoły, co model Pi 4B. Przeznaczeniem modułu są przede wszystkim aplikacje przemysłowe oraz badania naukowe obfitujące w rozległe obliczenia.
Idealny minikomputer dla naukowców
Komputery są od wielu lat nieodzownym narzędziem przy wykonywaniu badań naukowych. Za ich pomocą, możemy prowadzić wysoce precyzyjne obliczenia na potrzeby symulacji zjawisk fizycznych zachodzących w różnych procesach technicznych. Raspberry Pi Compute Module CM4 jest tego znamiennym przykładem. Ten minikomputer o rozmiarach mieszczących się w ludzkiej dłoni, szczególnie pokazuje swój ogrom możliwości przy łączeniu w wielomodułowe klastry. Takie połączenie, umożliwia nam wykonywanie m.in. rozległych obliczeń macierzowych, na potrzeby analizy rozpływu mocy czynnej i biernej w systemie elektroenergetycznym w topologii pierścieniowej o zasilaniu wielostronnym.
Przydatne linki |