Kategorie

Złącza FFC / FPC ZIF

Złącza FFC / FPC ZIF - Producenci układów elektrycznych, elektronicznych oraz układów automatyki, które towarzyszą nam na co dzień w urządzeniach użytku domowego, jak również przemyśle, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konstruktorów hobbystów oraz profesjonalistów, dostarczają nam autonomiczne moduły, dzięki czemu budowa najbardziej zaawansowanego układu nie wymaga tak dużych nakładów pracy, jak w przypadku konstrukcji budowanych w oparciu o elementy dyskretne. Bardzo istotnym elementem w przypadku konstrukcji modułowych są standardowe, a zarazem bardzo ekonomiczne i uniwersalne rozwiązania połączeń za pomocą taśm FFC/FPC oraz złącz typu ZIF, które oferujemy Ci w naszym sklepie.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Czym jest taśma FFC/FPC?

FPC (Flexible Printed Circuit) to okablowanie typu taśma znane również jako elastyczny obwód drukowany FPCB (Flexible Printed Circuit Board). Stosowane w obszarze urządzeń mobilnych (telefony komórkowe, laptopy) jak i stacjonarnych (sprzęt RTV i AGD, sterowniki przemysłowe, moduły i zestawy edukacyjne) do wewnętrznej transmisji danych między modułami wewnętrznymi tych urządzeń: płyty główne, wyświetlacze, kamery, klawiatury, karty rozszerzeń. Podstawowe zalety taśmy FPC to możliwość implementacji wielowarstwowego układu przewodzącego, możliwość dużej miniaturyzacji – redukcja wewnętrznego okablowania, elastyczność połączenia (taśma jest odporna na wielokrotne zginanie, skręcanie), znaczne ułatwienie prac serwisowych (szybki demontaż połączeń elektrycznych modułów w urządzeniu). Działaniem zmniejszającym koszty wytwarzania taśm FPC było wprowadzenie na rynek taśm FFC czyli Flexible Flat Cable. Jest to zminiaturyzowana forma popularnego kabla taśmowego, a ze względu na technologię wykonania (folia miedziana pokryta foliami izolacyjnymi) taśma FFC jest tańszą alternatywą dla taśm FPC.

Złącza ZIF

Niezbędnym akcesorium umożliwiającym stosowanie taśm FFC/FPC są dedykowane dla nich złącza ZIF (Zero Insertion Force). Złącza ZIF są wyposażone w gniazdo, do którego wprowadzamy taśmę FFC/FPC oraz piny umożliwiające przylutowanie złącza do płytki drukowanej. Gniazdo złącza ZIF wyposażone jest w zatrzask, który zabezpiecza taśmę przed samoczynnym wysunięciem. Ze względu sposób montażu złącza można podzielić na pionowe oraz kątowe z dolną, górną bądź obustronną orientacją styków.

FFC/FPC i ZIF - Ogranicz ilość przewodów w swoich urządzeniach

Oferujemy Ci w naszym sklepie szeroką gamę taśm FFC/FPC oraz złącz ZIF, dzięki którym projektowane przez Ciebie urządzenia będą nowocześniejsze, tańsze w produkcji, tańsze w serwisowaniu, jak również zmniejszysz ich gabaryty oraz wagę. W naszym sklepie znajdziesz taśmy o ilości żył od 10 do 40 o rastrze 0,50 mm lub 1,00 mm i długościach nawet 200 cm! Do każdego rodzaju taśmy FFC/FPC dobierzesz z naszej oferty odpowiednie dla Twoich potrzeb złącze ZIF. Zapraszamy!