Kategorie

Akcesoria do pasków i taśm LED

Akcesoria do pasków i taśm LED

Myśląc o ciekawym wykończeniu wnętrza, nie można zapomnieć o inspirującym oświetleniu. Jednym z najpopularniejszych metod zaakcentowania ciekawych projektów jest wykorzystanie technologii LED, a dokładniej taśm i pasków ledowych, które można w bardzo łatwy sposób wykorzystać, czy to do podkreślenia zabudowy, czy do wyeksponowania obrazów oraz rzeźb. Minimalistyczna forma i niewielki koszt zakupu to ciekawa alternatywa dla spotów czy innych sposobów oświetlania interesujących elementów wnętrza.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moc nominalna:
LED długość fali:
Długość przewodu:
LED - ilość diod:
LED rodzaj:
LED barwa:
LED cyfrowe:
LED strumień
LED kąt świecenia
LED kształt
LED montaż
LED żarówka gwint:
Klasa szczelności:
LED soczewka:
Klasa energetyczna

Inspiracja łatwością kreacji

Oglądając gotowe projekty wnętrz i pomieszczeń paski i taśmy LED często stanowią ich element. Wykorzystując akcesoria do pasków i taśm LED, w łatwy i tani sposób jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną aranżację własnego wnętrza. Dzięki wykorzystaniu oświetlenia LED zadbamy o środowisko, dodatkowo pozwoli nam to na oszczędzaniu na rachunkach, gdyż szacuje się, że technologia LED jest pięciokrotnie mniej energożerna niż halogeny i nawet do 75% mniej niż tradycyjne żarówki.

Diody elektroluminescencyjne

Wybierając z asortymentu oświetlenia LED, należy zwrócić uwagę, z jakich diod składa się pasek czy taśma. Nie zawsze większa dioda lepiej świeci. Oprócz samej diody warto spojrzeć, ile diod mieści się na rolce. Zestawienie otwiera dioda 3528 z ilością 300 szt. na 5m, nadaje się do bardzo słabego oświetlenia dekoracyjnego. Dalej jest dioda 5050, gdzie na 5m jest 150 szt. z przeznaczeniem słabego oświetlenia dekoracyjnego i pod sufity napinane. Kolejna pozycja to 2835 i 150 szt. na 5m, średnie oświetlenie dekoracyjne i sufity napinane. Diody 3528 w ilości 600 szt. na 5m to średnie oświetlenie dekoracyjne. Rodzaj 5050 i 300 szt. na 5m może już służyć jako zwykłe oświetlenie. 2835 gdzie na 5m jest 300 szt. to już mocne oświetlenie. Zestawienie zamyka dioda 5630 z 300 szt. na 5m jako oświetlenie bardzo mocne, jedyne oświetlenie w pomieszczeniu.

Dobrodziejstwa technologii

Oświetlenie LED na swój sposób odmieniło miliony domów i mieszkań. Dzięki zastosowaniu diod o niewielkich wymiarach możliwe było stworzenie bardzo atrakcyjnych form lamp i opraw. Małe wnęki wcześniej niedostępne dla zwykłych żarówek, zostały efektywnie wykorzystane przez paski i taśmy ledowe. Akcesoria do pasków i taśm LED pozwalają łączyć pojedyncze taśmy w całe systemy i tworzyć niezwykłe projekty. Technologia LED to zwiększona trwałość, duża wartość luminacji przy małym poborze prądu. Kupując Ledy, zwróćmy też uwagę na oznaczenie CRI (Colour Rendering Index). Osób szukających sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znaleźć można akcesoria do pasków i taśm LED w bardzo przystępnych cenach.