Konektor do taśm i pasków LED 8mm 2 pin

Indeks: LED-08129 EAN: 5904422311032

Konektor pozwalający połączyć ze sobą dwa paski LED o szerokości 8 mm. Posiada dwa piny. Współpracuje z taśmami LED jednokolorowymi.

Konektor do taśm i pasków LED 8mm 2 pin
1,90 zł
1,54 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Konektor do taśm i pasków LED 8 mm 2 pin

Konektor pozwalający połączyć ze sobą dwa paski LED o szerokości 8 mm. Posiada dwa piny. Współpracuje z taśmami LED jednokolorowymi.

Specyfikacja konektora

  • Ilość pin: 2
  • Szerokość taśmy LED: 8 mm

Złącze do taśm LED

Niewielkie, lekkie złącze zaciskowe do łączenia ze sobą odcinków taśm i pasków LED o szerokości równej 8 milimetrów. Współpracuje z produktami jednokolorowymi – w obudowie złącza znajduje się para podwójnych (dwustronnych) styków w postaci sprężystych blaszek.

Przemyślana konstrukcja mechaniczna konektora umożliwia szybki, łatwy i niezawodny montaż instalacji LED bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi, takich jak lutownica, zaciskarki czy ściągacze izolacji. Jedynym wyjątkiem są taśmy z hermetyczną powłoką silikonową – w tym przypadku konieczne okaże się zdjęcie tworzywa na odcinku wsuwanym do wnętrza złącza.

Konektor do taśm i pasków LED 8mm 2 pin

Konektor do taśm i pasków LED 8 mm 2 pin.

Uwagi praktyczne do użycia konektora

Konektor do taśm i pasków LED 8mm 2 pin składa się z jednoczęściowego detalu z tworzywa sztucznego, który tworzy jednocześnie mechaniczną podstawę złącza, dwie zamykane na zatrzask pokrywy oraz zawiasy, utrzymujące integralność złącza po otwarciu.

W pokrywach znajdują się specjalne kolce, które podczas zaciskania wbijają się w ścieżki przewodzące taśmy LED, tworząc pewne połączenie galwaniczne. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość mechaniczną warto zwrócić uwagę, czy gęstość ułożenia diod LED na taśmie pozwala na pewne połączenie za pomocą konektora – w taśmach o dużej liczbie diod na metr bieżący długość wolnych końców (przeznaczonych do podłączenia) musi być dostatecznie duża, aby móc uchwycić je za pomocą konektora.

Szerokość opakowania 2 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!


Dobór zasilacza do paska LED

Producenci pasków i łańcuchów LED podają moc w jednostce watów na każdy metr łańcucha. W związku z tym, aby obliczyć całkowite zapotrzebowanie na moc należy pomnożyć tę wartość razy długość łańcucha, przykładowo:

  • Pasek LED 4,8 W / 12 V - 5 m
  • czyli całkowita moc jest równa 4,8 W/m * 5 m = 24 W
  • przy założeniu, że pasek zasilany jest napięciem  12 V, potrzebuje on prądu: 24 W / 12 V = 2 A

W takim wypadku należy dobrać zasilacz o parametrach:

  • Napięcie wyjściowe 12 V
  • Moc wyjściowa: co najmniej 24 W, dla bezpieczeństwa warto przyjąć zapas i wybrać zasilacz od 30 W
  • Producenci zasilaczy czasem nie podają mocy wyjściowej, tylko wydajność prądową. W takim układzie należy wybrać zasilacz o wydajności co najmniej 2 A, warto przyjąć zapas 2,5 A. Można również w prosty sposób przeliczyć wydajność prądową na moc mnożąc prąd razy napięcie zasilania, przykładowo: 12 V * 2,5 A = 30 W


Zasilacze dostępne są w naszym sklepie:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: