Kategorie

Zasilanie Odroid

W związku z szybkim postępem w technologii półprzewodnikowej coraz więcej urządzeń dostępnych na rynku działa w oparciu o elektronikę – zarówno sprzęt AGD, RTV, samochody, maszyny przeznaczone do robót drogowych, instrumenty muzyczne, automatyka budynkowa i wiele innych rozmaitych kategorii. Taki stan rzeczy prowadzi do zwiększonych wymagań w kwestii parametrów źródeł zasilania – również w przypadku urządzeń dla systemów wbudowanych, takich jak Odroid. Przygotowaliśmy ofertę zasilaczy i przewodów zasilających dedykowanych dla platformy Odroid. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jakie są najważniejsze aspekty dotyczące zasilaczy do urządzeń elektronicznych?

Podstawowe parametry, na jakie należy zwrócić uwagę, decydując się na optymalne zasilanie sprzętowe urządzenia, to przede wszystkim znamionowe napięcie zasilania sieci, znamionowe napięcie wyjściowe, wydajność prądowa, rodzaj wtyku wyjściowego i – w zależności od jego rodzaju – polaryzacja napięcia wyjściowego. Układ regulacji napięcia wyjściowego zasilacza musi odznaczać się wysoką efektywnością i odpornością na zakłócenia w przypadku szybkiego przełączania obciążenia. Większość oferowanych przez nas modeli minikomputera Odroid wymaga zasilania za pomocą zasilacza o napięciu wyjściowym wynoszącym 5 V DC oraz wydajności prądowej 4 A. Natomiast dla minikomputera Odroid H2 przewidziano zasilacz o takiej samej wydajności prądowej, lecz o napięciu wyjściowym 15 V. Oferowane przez nas zasilacze są kompatybilne z modułami Odroid i są wyposażone we wtyk o przekroju okrągłym i średnicy wewnętrznej 2,1 mm i średnicy zewnętrznej 5,5 mm, dopasowany pod złącze zasilające na płytkach Odroid.

Inteligentne zasilanie z płytką SmartPower2 dla systemu Odroid

Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych dla rozwijania systemów wbudowanych jest analiza parametrów obrazujących ich zapotrzebowanie na energię elektryczną. Pośród wielu rodzajów testów jakościowych ważne jest sprawdzenie efektywności działania oprogramowania w systemie wbudowanym w zależności od parametrów jego źródła zasilania. Oferowana przez nas płytka Odroid SmartPower2 jest idealnym narzędziem do wykonywania takiego rodzaju zadań. W dużym uproszczeniu jest to inteligentny moduł zasilający, który może okresowo rejestrować i przechowywać w pamięci takie parametry, jak napięcie zasilania, pobierany prąd oraz obciążenie mocowe zasilanego systemu, dla celów analizy i optymalizacji zużycia energii przez zasilany minikomputer. Użytkownik może odczytać wyniki pomiarów na wbudowanym wyświetlaczu LCD typu 1602.