Kategorie

Raspberry Pi Hat - klawiatury i wyświetlacze

Nakładki wyposażone w klawiatury i wyświetlacze mają wiele praktycznych zastosowań w rozmaitych aplikacjach, ale mogłoby się wydawać, że są one dostępne tylko dla Arduino. Jednak konstruktorzy modułów dla systemów wbudowanych pomyśleli o podobnym rozwiązaniu również dla Raspberry Pi, dostępnym pod nazwą Raspberry Pi Hat. W ofercie naszego sklepu, znajdziesz szeroki wybór nakładek z interfejsami przyciskowymi oraz wyświetlaczami LED, OLED czy E-paper, dedykowanymi dla Raspberry Pi. Łatwy montaż oraz dedykowane biblioteki oprogramowania pozwalają na szybkie uruchomienie nakładki.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Nowa jakość czytania i pisania z nakładkami E-paper

Wyświetlacze typu E-paper charakteryzują się prostą obsługą i niskim poborem energii, a co więcej - mogą wyświetlać ostatnio zapisaną treść w nieskończoność, nawet po odłączeniu źródła zasilania. W swojej zasadzie działania wykorzystują cząstki naładowane ujemnym i dodatnim ładunkiem elektrycznym. Bazą wyświetlacza E-paper, jest matryca w postaci ciekłej warstwy filmu, w której są zawieszone mikrokapsułki naładowane ujemnie bądź dodatnio, co wizualnie jest reprezentowane odpowiednio przez czarny i biały kolor. Poza prostą obsługą i niską energochłonnością, za wyświetlaczami E-paper do Raspberry Pi, przemawia kompaktowa budowa, interesujący efekt wyświetlania grafiki oraz doskonała czytelność, nawet w warunkach silnego nasłonecznienia.

Raspberry Pi w przestrzeni kosmicznej!

Oferowana przez nasz sklep nakładka Sense Hat, mieści na niewielkiej powierzchni kilka przydatnych funkcji - zawiera joystick z przyciskiem, matrycę LED 8x8, czujniki umożliwiające pomiar ciśnienia, wilgotności i temperatury otoczenia oraz jest wyposażona w 3-osiowy żyroskop MEMS wraz z akcelerometrem i magnetometrem, które pozwalają na szybkie określenie współrzędnych w przestrzeni dla obiektu z Raspberry Pi na pokładzie. Podłącz nakładkę do wyprowadzeń GPIO w Raspberry Pi i odkryj jej ogromny potencjał! Nakładka Sense Hat wspiera wszystkie projekty na Raspberry Pi i umożliwia m.in. pomiar prędkości jazdy robota z ”Malinką” na pokładzie oraz określenie jego lokalizacji na podstawie współrzędnych. Wbudowana matryca LED, umożliwi Ci wyświetlenie danych pomiarowych z czujników, wizualizację kompasu, a także w celach rozrywkowych - granie w Tetrisa poprzez sterowanie z pokładowego joysticka. Nakładkę łatwo zaprogramujesz dzięki dedykowanej bibliotece języka Python. Z pomocą nakładki Sense Hat możesz wystartować w europejskim konkursie Astro Pi dla uczniów i studentów, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z Raspberry Pi Foundation. Konkurs polega na napisaniu programów na Raspberry Pi, z których astronauci będą korzystać podczas sesji naukowych w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podłącz Sense Hat do Raspberry Pi i do dzieła!