Kategorie

Rozszerzenia do Banana Pi

Minikomputer Banana Pi oferuje użytkownikowi szerokie możliwości rozbudowy przy różnych projektach, łącznie z prototypowaniem koncepcji na potrzeby aplikacji o charakterze zarówno hobbystycznym, jak i profesjonalnym. Sklep Botland oferuje dedykowane rozszerzenia wzbogacające standardowe możliwości Banana Pi, takie jak kamerki z funkcją nagrywania w ciemności, dotykowe wyświetlacze LCD, anteny wi-fi oraz przewody połączeniowe. Sprawdź naszą ofertę i odkryj jeszcze większy potencjał drzemiący w platformie Banana Pi!

Kamerka do Banana Pi – praktyczne rozwiązanie do nagrywania filmów i robienia zdjęć – nie tylko przy świetle dziennym!

Moduł małej kamery BPI-D1 mieści się na małej płytce PCB o wymiarach 38x38 mm. Poza standardowym nagrywaniem filmów i robieniem zdjęć kamerka posiada czujnik podczerwieni umożliwiający nagrywanie w ciemności oraz wbudowany mikrofon elektretowy o średnicy 4 mm. Wbudowany 32-bitowy procesor Ankya 3918 o zegarze taktowania 400 MHz znakomicie się sprawdza i zapewnia dobrą jakość przetwarzania obrazu i dźwięku. Moduł jest wyposażony także w pamięć RAM o pojemności 64 MB oraz pamięć FLASH o pojemności 16 MB, którą można opcjonalnie rozszerzyć do 32 MB za pomocą karty microSD. Kamerka może nagrywać filmy w jakości 720p przy prędkości 30 klatek na sekundę. Podłączenie kamery do głównej platformy Banana Pi odbywa się za sprawą 24-pinowego złącza GPIO. Kamerkę można zastosować także w projektach IoT, takich jak zdalnie zarządzany system monitoringu obrazu i dźwięku.

Wyświetlacz do Banana Pi – czytelny obraz z interfejsem dotykowym

Oferowany przez nas moduł kolorowego wyświetlacza dotykowego LCD o rozdzielczości 800x480 i przekątnej 7” zawiera płytkę PCB, która wspiera przesyłanie obrazu interfejsami HDMI, VGA oraz AV, przy czym interfejs HDMI zapewnia pełną kompatybilność także z Raspberry Pi. Wyświetlacz charakteryzuje się wysoką jakością wyświetlanego obrazu, także podczas patrzenia na niego pod bardzo ostrym kątem. Może być użyty jako monitor cofania w samochodzie, interfejs operatorski maszyny CNC, czy też w systemach monitoringu obrazu, gdzie jest wymagana szczególnie wysoka jakość obrazu dostarczanego z kamer. Aby uzyskać jak najlepszy efekt wyświetlanego obrazu, zalecane jest użycie osobnego względem minikomputera Banana Pi zasilacza o napięciu znamionowym 5 V i wydajności prądowej 1 A.