Kategorie

Organizery do przewodów

Organizer na kable - Choć powszechnie przyjmuje się, że w każdym miejscu twórczej pracy panuje artystyczny nieład, w przypadku połączeń elektrycznych punktem honoru każdego z nas powinno być utrzymywanie ładu i porządku nie tylko na stanowisku pracy, ale także wewnątrz urządzenia. Aby ułatwić to zadanie, najprościej jest zastosować odpowiednie elementy służące do organizowania, mocowania i oznaczania kabli, czyli organizer do kabli.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Organizer kabli - Poukładane kable, druciki, kabelki

Jednym z najprostszych rozwiązań, z powodzeniem stosowanym do złożonych wiązek przewodów, jest organizer do przewodów, mający postać spiralnie naciętej, elastycznej rurki. Istotnymi zaletami takiego organizera są: możliwość wprowadzenia lub wyprowadzenia przewodów z wiązki nie tylko na końcach, ale także w dowolnym miejscu na całej długości wiązki, a także łatwe dostosowywanie do wymaganej długości – rurkę można ciąć za pomocą nożyczek lub obcinaczek. Ponieważ materiał rurki jest bardzo elastyczny, pozwala na stosowanie jej do kabli o różnej średnicy i kształcie przekroju. Jednym z najpopularniejszych zastosowań takiej formy organizacji wiązek kablowych są ostatnio drukarki 3D.

Organizery do przewodów – uchwyty

W naszej ofercie są także dostępne elementy montażowe w formie niewielkich uchwytów. Umożliwiają one porządkowanie kabli instalacyjnych np. poprzez mocowanie ich do ściany lub listwy za pomocą gwoździ albo do blatu stołu – za pomocą warstwy samoprzylepnej. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie dobrze jako uchwyty pod biurko. Pozwolą na porządkowanie kabli zasilających, USB i wszelkiej maści innych połączeń, które wcześniej tworzyły trudną do serwisowania i sprzątania plątaninę. Gdy natomiast zajdzie potrzeba solidnego przymocowania kabla lub cienkiej wiązki, z pomocą przyjdą różnorodne spinki do kabli.

Coś dla wymagających - Przepusty - Organizer kabli

W przypadku urządzeń mających spełnić wymogi hermetyczności pomocne będą przepusty kablowe o rozmiarach dopasowanych do grubości kabla lub peszla. Tego typu dławnice są montowane przez przykręcenie do panelu obudowy, a gumowe uszczelki zapewniają całkowitą szczelność zarówno na styku przepustu z obudową, jak i z izolacją przewodu. Do mniej wymagających zastosowań odpowiednie będą proste przepusty gumowe. Większe wiązki przewodów warto natomiast oznaczyć – oprócz organizerów do kabli dostępne są w naszym sklepie także zestawy oznaczników. Niezmiernie ułatwiają one nie tylko montaż, ale także późniejsze serwisowanie urządzenia.