Kategorie

Wycinarki laserowe

Urządzenia pozwalające na cięcie lub grawerowanie w różnego typu materiałach, m.in. w drewnie, skórze, plastiku, aluminium. W naszej ofercie można również spotkać urządzenia wielofunkcyjne potrafiące drukować w technologii 3D, ciąć z wykorzystaniem modułu CNC lub lasera.

Wycinarki laserowe

Wycinarki laserowe to urządzenia zyskujące podobną popularność jak drukarki 3D. Coraz częściej producenci elektroniki produkują sprzęt, który łączy w sobie obie funkcje. Dzieje się tak, ponieważ potrzebny do obu urządzeń system przemieszczania narzędzia pracy (aplikującego filament lub wysyłającego laserowy promień) jest taki sam. Wycinarka laserowa to narzędzie, które jest w stanie precyzyjnie i wydajnie wycinać określone kształty i wzory. Taki sprzęt zwykle wykorzystywany jest w fabrykach do użytku przemysłowego, ale coraz częściej znajduje swoje miejsce w także zwykłych domach. Dobrze zaprojektowane wycinarki są w stanie pracować na wielu rodzajach materiałów - na przykład w drewnie lub metalu.

Co oferujemy w tej kategorii?

W naszej ofercie znajdziesz między innymi wysokiej jakości biurkowe wycinarki laserowe, które będą w stanie samodzielnie wykryć rodzaj materiału do obróbki, a następnie na podstawie tych danych dobrać parametry promienia z lesera. Bardzo ważne jest, aby podczas wycinania urządzenie korzystano z promienia, który jednocześnie będzie w stanie wypalać fragmenty materiału, ale powstała w okolicach miejsca poddawanego obróbce wysoka temperatura nie będzie negatywnie oddziaływała na powierzchnię materiału. Przykładowo - użycie tej samej siły wiązki świetlnej do cięcia metalu i plastiku będzie skutkowało nieestetycznymi zniekształceniami plastikowej powierzchni.

Biurkowa wycinarka laserowa

Jeden z naszych produktów to wycinarka laserowa, która samodzielnie dopasowuje parametry wiązki laserowej - moc, prędkość i wysokość. Produkt nazywa się Makeblock Laserbox Pro i potrafi ciąć oraz grawerować takie materiały jak papier, papier karbowany, drewno, akryl, płótno, dżins, skóra, base, plate, płytki ABS, PET, gumę, okleinę, fornir, korek, papier ścierny, żywność, włókno szklane, plastik i wiele innych. Urządzenie jest wyposażone w szereg inteligentnych systemów, które działają między innymi dzięki wbudowanej wysokiej jakości kamerze. Wycinarka jest w stanie samodzielnie rozpoznać rysunki narysowane odręcznie, a następnie wycinać je lub oznaczyć kontury. W prosty sposób możesz wycinać lub grawerować kształty zaproponowane przez urządzenie, lub skorzystać z własnych plików. Sprzęt informuje o aktualnym statusie wykonywanego zadania, ostrzega przed ewentualnym przegrzaniem (chroniąc sprzęt przed samouszkodzeniem), dostosowuje prędkość pracy pochłaniacza oparów w zależności od prędkości ich uwalniania, a w razie otwarcia pokrywy urządzenie natychmiast przerywa pracę. Wycinarka posiada też szereg certyfikatów świadczących o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę, że model jest znakomicie przystosowany do pracy z dziećmi - między innymi jest do niego dołączone 15 specjalnie przygotowanych lekcji, które można przeprowadzić w szkole lub domu.

Wycinarka wraz z drukarką 3D

System poruszania narzędziem stosowany w drukarkach 3D (we wszystkich kierunkach na płaszczyźnie oraz w górę i w dół) może być również wykorzystywany do pracy wycinarki laserowej. Właśnie dlatego często zdarza się, że producenci takich urządzeń łączą w jednym urządzeniu właściwości obydwu narzędzi. Znakomitym przykładem jest drukarka 3D Dobot Mooz 2 Plus - do metalowej konstrukcji można naprzemiennie montować narzędzie pozwalające na druk 3D, moduł precyzyjnego narzędzia CNC oraz moduł grawera laserowego o mocy 1,6 W.